Polycom i Microsoft będą działać na rzecz ujednoliconej komunikacji

Polycom podpisała długoterminowe, strategiczne porozumienie z Microsoftem, aby dostarczać na rynek zintegrowane, kompletne rozwiązania ujednoliconej komunikacji (UC). Zgodnie z umową, Polycom planuje rozwijać oparte na standardach rozwiązania UC przeznaczone zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych instytucji rządowych.

Porozumienie ma obejmować oprogramowanie, osprzęt, sieci i usługi , które w założeniu umożliwią wzrost wydajności firmy, zmniejszą liczbę podróży służbowych, a także ograniczą koszty operacyjne i telekomunikacyjne .

 

>> Czytaj też: Cisco:  Najważniejsze trendy to wirtualizacja i współpraca w czasie rzeczywistym

- Rozwiązania Microsoftu i Polycom odgrywają kluczową rolę w naszej obecnej i przyszłej strategii ujednoliconej komunikacji - powiedział Martin Smale , dyrektor IT NDS, News Corp. - Od dłuższego już czasu odnosimy korzyści w postaci zwiększonej wydajności dzięki aktualnie stosowanym przez nas aplikacjom UC, czekamy na kolejne nowości w ofercie dwóch naszych najbardziej cenionych dostawców rozwiązań - dodał.

 

- Nasze badania pokazują, że prawie 70% firm rozważających zakup rozwiązań ujednoliconej komunikacji myśli o ich współpracy z pakietem Microsoft Office Communications Server - powiedział Brent Kelly , starszy analityk i partner w Wainhouse Research. - Te przedsiębiorstwa oczekują pełnej integracji i współpracy między Office Communicator na PC czy laptopie a rozwiązaniami wideokonferencyjnymi osobistymi, grupowymi i telepresence, takimi jakie oferuje Polycom do zastosowań w biurze, gabinecie dyrektora czy sali konferencyjnej. Dzięki współpracy Microsoftu i Polycom przedsiębiorstwa będą mieć łatwiejszy dostęp do prawdziwie kompletnych systemów ujednoliconej komunikacji, w tym także wideokonferencji wysokiej rozdzielczości - dodał Kelly.

 

Rozwój produktu

Schemat Polycom dla środowiska UC Harmonogram działań zobowiązuje Polycom do opracowania rozwiązań współpracujących z Microsoft Communications Server "14" i nie tylko, co obejmuje:

 

  • Nową generację telefonów z serii CX Polycom zoptymalizowanych dla Microsoft UC opartych na wiodącej na rynku technologii Polycom w zakresie głosu i obrazu HD.
  • Nowe, innowacyjne biurowe systemy wideokonferencyjne zaprojektowane specjalnie na potrzeby bezpośredniej integracji z Microsoft Communications Server "14".
  • Dodatkowe interoperacyjne systemy łączące aktualnie dostępne rozwiązania wideokonferencyjne Polycom z tymi, które powstaną w przyszłości.

Wspólne, globalne działania Polycom i Microsoft związane z wejściem produktów na rynek:

 

  • szkolenia produktowe i promocja sprzedaży,
  • zintegrowane kampanie marketingowe,
  • rozwój kanałów sprzedaży i programy partnerskie,
  • obecność Polycom w Microsoft Technology Center na całym świecie, włącznie z salami do pokazów sprzętu, dostępnymi już w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku, Londynie i Paryżu,
  • globalne zarządzanie projektami dotyczącymi rozwiązań audio i wideo UC,
  • spólna polityka komunikacyjna mająca na celu upowszechnienie rozwiązań UC.

>> Czytaj też:  Microsoft: Dobre wyniki finansowe dzięki Windows 7

W ramach porozumienia każda firma będzie inwestować w rozwój nowych produktów, sprzedaż i marketing. Dzięki wspólnym inwestycjom i zaangażowaniu Polycom i Microsoft dostarczą aplikacje UC, które pomogą efektywniej wykorzystać funkcje obniżające koszty i zwiększyć wydajność oraz będą lepiej realizować ich specyficzne potrzeby biznesowe.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Polycom i Microsoft będą działać na rzecz ujednoliconej komunikacji

 

Warto przeczytać też: