Niewidomy Paweł będzie relacjonował kolejną wyprawę za pomocą Blipa

Niewidomy informatyk Paweł Urbański wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem jego celem jest wejście wraz z przyjaciółmi na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Internauci będą mogli pośrednio uczestniczyć w wyprawie i kibicować ekipie Pawła. Podróżnik będzie relacjonował na bieżąco swoją przygodę w serwisie Blip.pl

To już kolejna wyprawa Pawła Urbańskiego w ramach projektu "Korona Ziemi - ja to widzę inaczej ", który zakłada zdobycie przez Pawła siedmiu najwyższych szczytów świata na siedmiu kontynentach. I kolejna, którą podróżnik relacjonować będzie na Blipie.

 

>> Czytaj też:  Zejdź pod wodę w Google Earth 5.0

Do tej pory Koronę Ziemi zdobyło ponad 200 podróżników, w tym tylko jedna osoba niewidoma. Paweł Urbański , jako pierwszy niewidzący Europejczyk, ma szansę dołączyć do tego grona. W wyprawie NetMaks Mont Blanc 2010 Paweł wyrusza z trójką towarzyszy.

 

- 2 miesiące przygotowań, zbierania zespołu. Jedziemy w 3 osoby: Ja, Piotrek i Artur. Wspiera nas Pan Leszek Cichy - pisze Paweł , rozpoczynając relację ze swojej wyprawy na Blipie. Jestem już spakowany. Ta tajemnicza wyprawa to na Mont Blanc - dodaje podróżnik.

 

Paweł Urbański na Kilimandżaro Paweł Urbański w lutym 2007 roku, jako pierwszy niewidomy Europejczyk, zmierzył się z najwyższym szczytem obu Ameryk - Aconcaguą (6962 m n.p.m. - dotarł do 5600 m), rok później wszedł na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). W styczniu 2009 zdobył Górę Kościuszki w Australii - 2280 m n.p.m. Na przełomie kwietnia i maja 2009 roku przeszedł 50 km przez lodowiec na Spitsbergenie . W czerwcu 2009 roku był 200 metrów od zdobycia szczytu góry Elbrus.

 

>> Czytaj też:  Wirtualna Polska odkrywa zagadkowe miejsca w Polsce

Wyprawa wyruszyła 20 sierpnia i będzie trwać 2 tygodnie. Jej przebieg można śledzić na Blipie pod adresem: pawelurbanski.blip.pl oraz na stronie Pawła Urbańskiego: www.jatowidzeinaczej.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Niewidomy Paweł będzie relacjonował kolejną wyprawę za pomocą Blipa

 

Warto przeczytać też: