Nazwa.pl udostępnia pocztę dla mobilnych

Do pakietu narzędzi komunikacyjnych firmy NetArt dołączył Active.office lajt - rozwiązanie dostosowane do potrzeb mobilnego korzystania z poczty elektronicznej.

Program Active.office lajt ma ułatwiać korzystanie z poczty elektronicznej za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

 

- Obecnie zarówno specyfika życia, jak i możliwości technologiczne sprzyjają mobilności w wielu kwestiach - również w przypadku poczty e-mail, która jest dziś jednym z głównych kanałów komunikacji wewnątrz przedsiębiorstw, a także na linii klient-firma. Wprowadzenie Active.office lajt jest wynikiem głębokiej analizy potrzeb naszych klientów. Narzędzie to sprzyja oszczędności związanej z wykorzystaniem transferu, ułatwia także korzystanie z poczty e-mail poza biurem - komentuje Daniel Kotyras , Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt.

 

>> Czytaj też:  IBM Lotus: dużo nowości, także mobilnych

Active.office lajt to "odchudzona" wersja narzędzia Active.office, co ma ułatwić korzystanie z niego użytkownikom dostępnej dotychczas aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z książki adresowej utworzonej w Active.office, do wersji "lajt" eksportowane są także wszelkie ustawienia (np. układ folderów), co sprzyja spójności w korzystaniu z obu aplikacji.

 

Atutem ma być możliwość skorzystania z protokołu IMAP na serwerach Active w serwisie nazwa.pl. Protokół IMAP pozwala na pobieranie jedynie części wiadomości, a także samych ich nagłówków. Dzięki temu użytkownik oszczędza transfer serwera, który zużywany jest podczas łączenia z pocztą. Ponadto optymalizacja samego Active.office lajt oraz ww. zastosowanie IMAP-u ogranicza wydatki klienta, związane z opłatami za połączenie z internetem, wykonywanymi za pośrednictwem sieci komórkowych - dodaje przedstawiciel NetArt.

 

>> Czytaj też:  Poczta Gadu-Gadu w komórce

Active.office lajt jest darmowym narzędziem, udostępnianym wszystkim klientom serwisu nazwa.pl, których poczta elektroniczna utrzymywana jest w NetArt. Zaliczają się do nich zarówno klienci posiadający wykupiony w NetArt hosting, jak i posiadacze darmowych kont e-mail.

 

Więcej o Active.office: blog.netart.pl/2010/08/24/serwis-nazwa-pl-dla-mobilnych

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Nazwa.pl udostępnia pocztę dla mobilnych

 

Warto przeczytać też: