Intel i Nokia chcą stworzyć trójwymiarowy hologram rozmówcy

Intel, Nokia i Uniwersytet Oulu oficjalnie otworzyły Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii. Będzie ono zatrudniać około 25 badaczy i stanie się najnowszym członkiem europejskiej sieci badawczej Intel Labs Europe.

Początkowo laboratorium będzie prowadzić badania nad nowymi interfejsami użytkownika, które wykorzystają rosnące możliwości urządzeń mobilnych. Stworzenie interfejsów, które bardziej przypominają interakcje w rzeczywistym świecie , ma zapewnić użytkownikom bardziej naturalne i intuicyjne doświadczenia, tak jak współczesne gry i filmy stały się bardziej immersyjne za sprawą realistycznej grafiki 3D.

 

>> Czytaj też:  Intel: Energia elektryczna przez powietrze

Nowe laboratorium będzie korzystać z platformy open source MeeGo niedawno wprowadzonej przez Intela i Nokię . MeeGo zapewni elastyczność tworzenia nowych doświadczeń 3D na urządzeniach mobilnych, ponieważ duża część aktywności badawczej laboratorium będzie również skupiać się na rozwiązaniach open source.

 

- Badania nad przyszłymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi oraz elektroniką i fotoniką prowadzone przez Uniwersytet Oulu sprawiają, że jest on doskonałą lokalizacją dla Wspólnego Centrum Innowacji Intela i Nokii - powiedział Justin Rattner , główny dyrektor ds. technologii w firmie Intel i dyrektor Intel Labs.

 

Przykład wykorzystania hologramu 3D w CNN Innym potencjalnym obszarem badań są technologie, które pozwolą na wyświetlanie trójwymiarowego hologramu osoby, z którą rozmawiamy przez telefon , co dziś można zobaczyć tylko w filmach science-fiction. Konsumenci będą bardziej zaangażowani w doświadczenia mobilne, niż ma to miejsce w przypadku bieżących metod.

 

- Technologia 3D może zmienić sposób, w jaki korzystamy z urządzeń mobilnych i sprawić, że doświadczenie korzystania z nich będzie o wiele bardziej immersyjne - powiedział Rich Green , starszy wiceprezes i główny dyrektor ds. technologii w firmie Nokia. Nasze nowe, otwierane wraz z Intelem laboratorium korzysta z wiedzy społeczności badawczej Oulu na temat interfejsów 3D. Z czasem stworzy ono fundament dla przyszłych doświadczeń mobilnych - dodaje.

 

>> Czytaj też:  Intel zaprezentował futurystyczny 48-rdzeniowy procesor

Laboratorium będzie zlokalizowane w Centrum na rzecz Doskonałości Internetowej na Uniwersytecie Oulu i będzie ściśle współpracować z ośrodkiem Oulu Urban Living Labs, który zapewnia unikatowe środowisko do badań nad czujnikami oraz do testowania i pilotowania innowacji technologicznych oraz społecznych.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Intel i Nokia chcą stworzyć trójwymiarowy hologram rozmówcy

 

Warto przeczytać też: