Polscy blogerzy bohaterami filmu w reżyserii rzecznika GG

Ruszyły zdjęcia do filmu o polskich blogerach. Reżyserem jest Jarosław Rybus, znany większości jako rzecznik prasowy GG Network. Wystąpią w nim nie tylko najpopularniejsi polscy blogerzy, których wpisy czytają tysiące internautów, ale także przedstawiciele szeroko pojętego świata mediów i internetu, internauci, czytelnicy blogów, również politycy.

- Efektem licznych spotkań będzie film o polskiej blogosferze, pokazujący po raz pierwszy w ten sposób w Polsce blogerów i próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy to dzisiaj "V władza" w Polsce - mówi Jarek Rybus , pomysłodawca i reżyser filmu .

 

>> Czytaj też: Blogerzy vs Bronisław Komorowski

- Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni? Na ile jest to moda, a na ile rzeczywista siła przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Kto bloguje i czy blog to na pewno dzisiaj tylko pamiętnik internetowy? Chcemy sprowokować do dyskusji, ale też pokazać, kim są blogerzy, co robią na co dzień, pokazać obie strony blogowania, również kontrowersyjne. Pokażemy także tych mniej znanych blogerów - dodaje Rybus .

 

Kadr z filmu Blogersi Producentem filmu jest Unipublica, a reżyserem Jarek Rybus. Film powstaje we współpracy z Michałem Glockiem, laureatem festiwalu Nurt, który odpowiada m.in. za zdjęcia i montaż. Film pod roboczym tytułem "Blogersi " ma trafić do emisji jeszcze jesienią tego roku.

 

Proces powstawania filmu, ciekawe historie z planu filmowego i cytaty będzie można już wkrótce śledzić na specjalnej stronie poświęconej filmowi: www.blogersi.com.pl

 

>> Czytaj też:  Powstanie film o twórcach Google?

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Polscy blogerzy bohaterami filmu w reżyserii rzecznika GG

 

Warto przeczytać też: