Ciemne strony internetu czyhają na Twoje dziecko

25 znanych polskich aktorów i prezenterów telewizyjnych wzięło udział w kampanii "Nasze dzieci w sieci?, którą 30 sierpnia zainaugurowały w warszawskim klubie "Skwer? Fundacja Kidprotect.pl oraz MMJ. Chcemy zwrócić uwagę rodziców na różne rodzaje zagrożeń, jakie czyhają na dzieci w wirtualnym świecie - mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie dzieci w Polsce mają dostęp do internetu. Mogą z niego korzystać w domu, w szkole, w kafejkach internetowych, bibliotekach czy u kolegów. Oprócz wielu zalet internet ma jednak również ciemne strony, a dzieci narażone są na różne zagrożenia - techniczne, związane z cyberprzestepczością, kontaktami ze szkodliwymi treściami i niewłaściwymi osobami, po cyberprzemoc, wykorzystanie seksualne.

 

>> Czytaj też:  Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?

W ramach kampanii "Nasze dzieci w sieci" popularne osoby, a wśród nich m.in. Edyta Olszówka, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Andrzej Grabowski, Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i Bartosz Węglarczyk, opowiadają rodzicom o różnych rodzajach zagrożeń i zachęcają do zadbania o bezpieczeństwo dzieci online. Spotom tym towarzyszą reportaże z planu oraz filmy eksperckie skierowane do rodziców. Reżyserem kampanii jest Antoni Nykowski.

 

Partnerami kampanii są Allegro, Orange ( Grupa TP ) oraz F-Secure, a partnerem technicznym - 4Wall Studio. Kampanię przygotowała za darmo firma Samolot.TV. Wszyscy członkowie ekipy i aktorzy pracowali pro publico bono. Również właściciele sprzętu udostępnili go nieodpłatnie.

 

Strona Nasze Dzieci w Sieci Patronat honorowy nad kampanią objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska. Kampania jest realizowana w ramach projektu Fundacji "Szkoła Bezpiecznego Internetu" wpisanego do Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym "Razem bezpieczniej".

 

>> Czytaj też:  Dzieci uważają się za bardziej ostrożne w sieci od swoich rodziców

Fundacja Kidprotetct.pl od ośmiu lat zajmuje się problemem bezpieczeństwa dzieci. Prowadzi hotline, do którego można zgłaszać przypadki zagrożeń dzieci przestępczością seksualną. Wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka realizuje czwartą odsłonę ogólnopolskiej kampanii społecznej "Stop pedofilom!" , która zwraca uwagę dorosłych na problem przestępczości seksualnej wobec dzieci. Fundacja bierze czynny udział w tworzeniu prawa, które chroni dzieci i młodzież przed wykorzystywaniem seksualnym.

 

Na potrzeby kampanii uruchomiona została specjalna strona: www.naszedzieciwsieci.org

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Ciemne strony internetu czyhają na Twoje dziecko

 

Warto przeczytać też: