100 gigabitów ruchu w PLIX

Ruch internetowy obsługiwany przez warszawski punt wymiany ruchu internetowego PLIX przekroczył granicę 100 gigabitów na sekundę.

PLIX to miejsce, w którym spotykają się sieci telekomunikacyjne i dostawcy treści. Według PLIX, obecność w punkcie daje jego uczestnikom najkrótszą i najszybszą drogę.

 

>> Czytaj też:  Globalny ruch w mobilnych sieciach wzrósł niemal trzykrotnie

Przekraczając granicę 100 gigabitów obsługiwanego ruchu PLIX dołączył do elitarnego klubu największych światowych punktów IXP (Internet eXchange Point). Według globalnego rankingu prowadzonego przez organizację Packet Clearing House obejmującego 518 punktów IXP na świecie, PLIX znajduje się na 15 miejscu pod względem wielkości obsługiwanego ruchu oraz na 9 miejscu pod względem liczby podłączonych sieci.

 

Przekroczenie 100 Gb/s ruchu w PLIX to także znaczący moment dla polskiego internetu . Polska może zostać postrzegana za granicą jako znaczący rynek dla dostawców treści , szczególnie multimedialnych. W efekcie możemy spodziewać się inwestycji w polskojęzyczne wersje portali i usług największych globalnych graczy - uważają przedstawiciele PLIX.

 

>> Czytaj też:  Wybuch wulkanu zwiększył ruch w sieci

- Wraz ze wzrostem ruchu w PLIX widzimy coraz większe zainteresowanie Polską ze strony CDN (Content Delivery Networks - systemy dystrybucji dostarczania treści), które chcą umieścić swoje węzły w PLIX. Cieszy nas to, bo oznaczać to będzie jeszcze szybszy dostęp do np. treści wideo dla polskich internautów - mówi Sylwester Biernacki , Prezes Zarządu PLIX Sp. z o.o.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

100 gigabitów ruchu w PLIX

 

Warto przeczytać też: