Gratka dla filatelistów: pierwszy znaczek z Augmented Reality

Brytyjska Royal Mail wydała właśnie pierwszy na świecie interaktywny znaczek pocztowy we współpracy z firmą Junaio, zajmującą się tworzeniem aplikacji Augmented Reality.

Kto by pomyślał, że Królewska Poczta postanowi być o krok przed wszystkimi jeśli chodzi o nowe technologie w znaczkach pocztowych. Nie jest to wiadomość stricte komputerowa, ale na pewno ważne wydarzenie jeśli chodzi o geekowe technologie coraz śmielej wkraczające w życie ludzi niezainteresowanych gadżetami. Sam znaczek pochodzi z serii Great British Railway Special Stamps (tj. Specjalne Znaczki Wspaniałej Kolei Brytyjskiej) i żeby "wejść z nim" w interakcję, trzeba się trochę pomęczyć. Czyli pobrać darmową aplikację Junaio (jest na AppStore i na Android Market), wykadrować znaczek i obejrzeć jak Bernard Cribbens recytuje wierz W.H Audena pt. "Night Mail" I to jest ten drobny problem całej zabawy z Augmented Reality - trzeba coś ściągać, w coś celować telefonem - liczymy na jakiś przełom usprawniający korzystanie (na przykład jakiegoś rodzaju ustandaryzowanie AR), a tymczasem filmik szybciej da się obejrzeć na YouTube:

 

Zobacz oryginalny tekst: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2010/09/gratka-dla-filatelistow-pierwszy-znaczek-z-augmented-reality