Imperatory: Wybierz najlepszą grę komputerową z WP

Do połowy października można głosować na gry dekady i wybierać Megaimperatora. Trwa jubileuszowy plebiscyt Wirtualnej Polski - Imperatory - w którym internauci, miłośnicy gier głosują na najlepsze, ich zdaniem, gry komputerowe i konsolowe.

Jubileuszowe Imperatory w WP - Tradycja Imperatorów jest już długa. To tak naprawdę najstarszy plebiscyt na rynku. W tym roku obchodzimy swoje dziesięciolecie - podkreśla Paweł Kozierkiewicz , Koordynator Serwisu Gry w Wirtualnej Polsce. W związku z jubileuszem pasjonaci sieciowej rozrywki wybierają Imperatora Imperatorów, największy przebój na rynku gier minionych lat. Do tytułu pretendują zwycięzcy wszystkich poprzednich edycji plebiscytu WP: Diablo II, Aliens vs.Predator 2, Grand Theft Auto 3, Call of Duty, Far Cry, F.E.A.R, Company of Heroes, Wiedźmin, Grand Theft Auto IV" - dodaje.

 

>> Czytaj też:  Wymieniaj gry z Gametrade

Tegoroczne Imperatory X to symboliczne dziesięć kategorii:

 

  • Najlepszy tryb wieloosobowy
  • Najlepsza oprawa graficzna
  • Najlepsza oprawa dźwiękowa
  • Najciekawsza lokalizacja na rynek polski
  • Najlepszy wydawca na rynek polski
  • Najlepsza gra na konsolę
  • Najlepsza gra na komputery PC
  • Najlepszy klimat w grze
  • Gra roku 2009
  • Megaimperator

W tej odsłonie plebiscytu w szranki stanęłołącznie 31 gier przeznaczonych na komputery i konsole. Do miana najlepszego wydawcy na rynek polski pretenduje 11 dystrybutorów .

 

- Wybór kandydatów do jubileuszowych Imperatorów był bardzo trudny. Chcieliśmy, aby wszyscy głosujący mogli znaleźć w plebiscycie gry, które wyróżniały się w swoim gatunku - tłumaczy Paweł Kozierkiewicz . Każdy z tytułów, na który można oddawać głosy w Imperatorach, prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania oraz dostarcza mnóstwo przyjemności z zabawy. Oprócz najgłośniejszych pozycji, tj. Uncharted 2: Drake's Fortune, Batman Arkham Asylum, czy Dragon Age: Początek, w plebiscycie znalazły się też niszowe produkcje, które zaskakują innowacyjnością, czy artyzmem wykonania. Takimi tytułami są chociażby Flower, Demigod, czy Little Big Planet na PSP - dodaje.

 

>> Czytaj też:  NK: Każdego dnia gra prawie 2 mln osób

Idea nagradzania najlepszych gier przez użytkowników portalu Wirtualna Polska narodziła się w 2000 roku. Podczas pierwszych edycji plebiscytu do rąk twórców i dystrybutorów trafiały Imperatorki. Poważna nazwa nagrody - Imperatory - pojawiła się w 2002 roku, wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem mediów, twórców gier oraz użytkowników internetu.

 

Głosować można na stronie: imperatory.wp.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Imperatory: Wybierz najlepszą grę komputerową z WP

 

Warto przeczytać też: