Sprzęt dla szkół za stare telefony

Greenfone będzie zbierać bezużyteczne telefony komórkowe uczniów i wymieniać je na sprzęt sportowy, urządzenia biurowe i materiały edukacyjne. Firma chce pokazać młodym ludziom, jak chronić środowisko. Do ogólnopolskiej Akcji Ekoszkoły zapisało się już ponad 1000 szkół.

Firma Greenfone uważa, że od najmłodszych lat powinniśmy dbać o nasze środowisko i poprzez skuteczną edukację poznać sposoby jego ochrony. Dobrym nawykiem, a wręcz powinnością każdego człowieka powinna stać się segregacja surowców wtórnych oraz odpowiednie postępowanie ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym.

 

- W myśl zasady, mówiącej, że warto dbać o nasze środowisko, zachęcamy wszystkie szkoły do udziału w naszym przedsięwzięciu - mówi Bronisław Domitrz , Prezes Greenfone.

 

>> Czytaj też:  Orange odkupi Twój stary telefon

Celem, stworzonej przez firmę Greenfone ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, jest uświadomienie uczniom wpływu nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym na zagrożenie środowiska. Poprzez program, firma stara się wskazać możliwości ponownego wykorzystania zużytego sprzętu . W specjalnie przygotowanych dla uczniów materiałach informacyjnych poruszane są dwa bardzo istotne zagadnienia, dotyczące zagrożeń dla środowiska naturalnego człowieka.

 

Pierwsze to omówienie podstawowych pojęć z zakresu ekologii i ochrony środowiska, wskazanie źródeł zanieczyszczeń środowiska naturalnego, wpływu zanieczyszczeń na przyrodę i zdrowie człowieka oraz wskazanie możliwości przeciwdziałania degradacji środowiska naturalnego. Drugim z poruszanych zagadnień jest recykling i ponowne wprowadzenie telefonów komórkowych na rynek . W tym przypadku celem jest przedstawianie zagrożeń, jakie stwarzają materiały, zawarte w telefonach komórkowych, sposobów bezpiecznego ich przetwarzania, korzyści wynikających z ponownego użytkowania oraz recyklingu telefonów.

 

Strona akcji Ekoszkoły Współpraca ze szkołami obejmuje również zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych . Urządzenia wymieniane są na punkty w zamian za które placówki otrzymują pomoce dydaktyczno - naukowe, sprzęt sportowy itd. Każdy uczeń, który przyniesie stary telefon w trakcie trwania zbiórki, otrzymuje upominek. Natomiast szkoła, biorąca udział w akcji, wybiera atrakcyjne nagrody z obszernego katalogu nagród zamieszczonego na stronie internetowej www.ekoszkoly.pl

 

>> Czytaj też:  Zamień swój stary telefon na gotówkę i chroń środowisko

Do ogólnopolskiej akcji może się przyłączyć każda szkoła. Jej przedstawiciel musi jedynie zarejestrować się na dedykowanej stronie www.ekoszkoly.pl lub telefonicznie. Następnie szkoła otrzymuje "Paczkę Powitalną", zawierającą materiały informacyjne, niezbędne do przeprowadzenia akcji.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Sprzęt dla szkół za stare telefony

 

Warto przeczytać też: