Szansa na płatny Android Market w Polsce?

Developerzy tworzący aplikacje dla systemu Android zostali poinformowani przez Google, że w nadchodzących tygodniach kolejne kraje uzyskają dostęp do płatnej części Android Market.

Zapewne ciekawi jesteście ile i które konkretnie kraje uzyskają dostęp do Marketu? Też jestem ciekaw, ale Google oprócz tej lakonicznej wiadomości nie zdradziło żadnych szczegółów . Optymiści, zapewne bazując na fakcie, że nasz kraj nie został pominięty przy Google Voice Search oraz Google Instant, liczą na to, że Polska znajdzie się na tej liście i już niedługo (być może przy użyciu PayPal'a ) każdy użytkownik Androida w kraju nad Wisłą będzie mógł wzbogacić swojego smartfona o kilka płatnych aplikacji. Pesymiści z kolei, wystarczy, że wspomną o iTunes, czy usłudze Microsoftu - Zune i realna szansa wprowadzenia płatnego Android Market w Polsce maleje do jednej na milion. A tylko u Pratchetta takie szanse spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć... Jak to się mówi: pożyjemy, zobaczymy.

 

Zobacz oryginalny tekst: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2010/09/szansa-na-platny-android-market-w-polsce