Foursquare i Gruopon rozmawiają o współpracy

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, między przedstawicielami Groupona, największego na świecie serwisu zakupów grupowych, a Foursquare - serwisu geolokalizacyjnego - trwają rozmowy o szeroko zakrojonej współpracy.

Informacje takie podał serwis All Things Digital , powołując się na "wiadomości z wielu źródeł". W ramach partnerstwa użytkownicy Foursquare po zalogowaniu w danym miejscu mogliby otrzymywać od Groupona oferty dotyczące zniżek na usługi lub produkty dostępne w pobliżu.

Groupon wszedł w podobne porozumienie z konkurencyjnym wobec Foursquare serwisem - Loopt. Teraz użytkownicy aplikacji Loopt otrzymują powiadomienia o tym, że pobliski lokal współpracuje z Grouponem i oferuje zniżki na usługi nawet bez konieczności uruchamiania programu (z tej opcji można korzystać jednak wyłącznie w Chicago).

Porozumienie Groupona i Foursquare mogłoby mieć pozytywne skutki dla obu firm. Serwis zakupów grupowych otrzymałby nowy, społecznościowy sposób dotarcia do konsumentów, a Foursquare pewnie otrzymywałby część prowizji po zawartej transakcji.

Więcej o: