N9 to nie ostatni sprzęt Nokii z MeeGo?

Czy kolejnym będzie... Tablet?

MeeGo, system operacyjny Nokii i Intela, miał zastąpić wysłużonego Symbiana, ale ostatecznie odszedł na boczny tor, kiedy okazało się, że kolejne telefony fińskiej firmy działać będą na microsoftowym Windows Phone. Ukazać miało się tylko jedno urządzenie korzystające z tego oprogramowania: Nokia N9, którą, swoją drogą, już widzieliśmy w akcji: i byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni . Ruch sam w sobie wydaje się dosyć dziwny: szczegółowo opisaliśmy jego możliwe przyczyny w tym miejscu .

Wygląda jednak na to, że N9 może nie być ostatnim sprzętem Nokii z MeeGo. Znajdujące się wewnątrz firmy źródła serwisu NetbookNews sugerują, że w planach jest kolejne urządzenie oparte na tym systemie. Nie jest do końca jasne czy ma to być kolejny smartfon czy też może tablet, który był już przez fińską firmę planowany i nawet prezentowany . Do tej pory sądziliśmy jednak, że projekt upadł po przesiadce na Windows Phone - być może jednak tak się nie stało.

Wszelkie dotychczasowe opinie na temat MeeGo były pozytywne bądź bardzo pozytywne. Czy chcielibyśmy zobaczyć tablet oparty na tym systemie? Cóż, chyba szkoda byłoby zmarnować taki potencjał...

Więcej o: