Xooma też nie kupimy w Europie? Apple pozywa Motorolę o naruszenie praw patentowych

Specjaliści z Foss Patents dopatrzyli się, że wraz ze skargą na Samsunga, która zaowocowała zablokowaniem dystrybucji tabletu Galaxy Tab na terenie Europy, Apple złożył także podobny pozew przeciwko Motoroli.

Producent iPada pozwał Motorolę z powodu rzekomego naruszenia praw patentowych, związanych z wzornictwem tabletu Xoom.

Pozew nie zawiera ponoć jasno sprecyzowanych oczekiwań Apple'a, można więc tylko domyślać się, że skoro wszystkie skargi złożono jednocześnie w tym samym sądzie w Dusseldorfie mogą one wnosić o to samo, czyli o nakaz zaprzestania dystrybucji na terenie Europy. W przypadku Motoroli sąd być może jednak nie zdecydował się zastosować działań wstępnych. Według Foss Patents to wcale nie musi być dobra wiadomość dla producenta tabletu Xoom. Sąd może bowiem w tym czasie rozpatrywać możliwość całkowitego zakazu, nawet nie posunąwszy się wcześniej do działań tymczasowych.

Wśród pozwanych, oprócz Motoroli i Samsunga znalazła się także niemiecka firma JAY-tech. Sędziowie nie byli jednak dla niej zbyt łaskawi, również nakazując zaprzestanie sprzedaży. Zdaje się, że Apple postawił sobie za zadanie zwalczać przeciwników na lądzie i na wodzie, w USA i w Europie, na rynku i w sądzie...

W tej kwestii jednak żadna z firm nie pozostaje dłużna innym - Motorola i Apple pozywają się nawzajem o naruszenie kilkudziesięciu patentów, tocząc jednocześnie batalie z Samsungiem i HTC. Trzeba jednak przyznać, że Apple wykazuje się dużym zaangażowaniem w tej kwestii. Do tej pory także procesy mogły nas mniej interesować, ponieważ omijały Europę.

embed

Motorola Xoom WiFi 32GB

  • System operacyjny: Android 3.0 Honeycomb
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: