Play nie będzie powoływać się na UKE w swoich reklamach

Play w reklamach swojej oferty Internetu powoływał się na badania UKE i twierdził, że wynika z nich iż internet w Play daje najlepszy dostęp do mobilnej Sieci. Po sprzeciwie zgłoszonym przez prezes UKE, Annę Streżyńską, Play zmieni swój slogan reklamowy.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej domagała się co prawda zaprzestania emisji reklam Play, w których operator powoływał się na badania UKE. Głównym elementem sporu było hasło "Internet mobilny o najlepszej jakości transmisji danych wg UKE". Teraz, po zmianach, hasło brzmieć będzie "Internet mobilny o najlepszej jakości transmisji danych wg niezależnych badań".

Dlaczego UKE protestował przeciwko powoływaniu się na ich badania? Anna Streżyńska tłumaczyła w wypowiedzi dla Gazety Prawnej , że

Badania jakości transmisji danych były prowadzone tylko na terenie 16 miast wojewódzkich, w których Play dysponuje własną siecią GSM/UMTS. Uzyskane i opublikowane w raporcie dane dotyczą zatem tylko i wyłącznie tych miast, w których badano jakość transmisji danych. W żadnej mierze nie pokazuje to obrazu całej sieci Play.

Oprócz tego UKE nie wyraził zgody na powoływanie się na raport w takiej formie.

--

Jak to bloger "pobił się" z Playem - czytaj więcej.

Więcej o: