Samsung smartfonami stoi

Analitycy przypuszczają, że Samsung ogłosi wkrótce rekordowe wyniki kwartalne. Wiele wskazuje na to, że przegoni Apple'a jako największy producent smartfonów pod względem sprzedaży.

Dokładne wyniki zostaną opublikowane jeszcze w październiku, teraz jednak Reuters podaje wstępne wyniki kwartalne Samsunga.

Samsung produkuje zarówno komputery i telewizory, jak smartfony, ale to ten ostatni segment jest dla koreańskiego producenta najbardziej dochodowy. W drugim kwartale Samsung sprzedał 19 milionów smartfonów, a specjaliści przewidują, że w trzecim z fabryk wyjedzie aż 28 milionów smartfonów.

Główną rolę w poprawie wyników firmy odegrał zapewne model Galaxy S II i jego pozycja w zasadzie się nie zmieni, dopóki Apple nie wypuści nowej, lepszej wersji iPhone'a

stwierdził jeden z analityków cytowanych przez Reutersa. Zaprezentowany w tym tygodniu iPhone 4S jest co prawda nowy, ale nie jest oczekiwanym i przełomowym iPhone'em 5, dlatego spowolnienie sprzedaży urządzeń Samsunga nie jest przewidywane.

Nie wiadomo jednak, czy faktycznie uda się koreańskiemu producentowi utrzymać dobrą passę. Trzeba pamiętać o ciągnącym się sporze z Apple , którego końca jak na razie nie widać.

Więcej o: