ViewPad 10e - budżetowy tablet ViewSonic trafia do sklepów

Ten model tabletu jest już od pewnego czasu na rynku, jednak firma ViewSonic zdecydowała się na wprowadzenie jego budżetowej wersji. ViewPad 10e to w zasadzie większa wersja modelu ViewPad 7e, wprowadzonego na rynek latem bieżącego roku. Podobnie jak mniejszy "brat", tak i ten model otrzymał procesor 1GHz ARM Cortex-A8 oraz system Google Android 2.3 Gingerbread.

ViewPad 10e, jak sama nazwa wskazuje, otrzymał większy wyświetlacz, bo o przekątnej 9,7 cala. Został on wykonany w technologii IPS - oferuje rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Nowy tablet posiada 512MB pamięci operacyjnej oraz 4GB pamięci masowej (z możliwością powiększenia tej ostatniej dzięki slotowi kart microSD. Na pokładzie znalazły się ponadto frontowa kamerka o matrycy 1,3Mpix, moduły WiFi 802.11b/g/n i Bluetooth 3.0. Producent wyposażył urządzenie w port mini HDMI, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie materiałów HD na zewnętrznych urządzeniach.

W nowym ViewPadzie nie zabrakło również złącza micro-USB i audio jack. Mierzący 241 x 188 x 91mm tablet waży 635 gramów i otrzymał baterię o pojemności 5400mAh. Tak jak inne tablety ze stajni Archosa, również i ten model nie oferuje dostępu do Android Market lub aplikacji Google. Niejako w zamian producent zaopatrzył go w nakładkę systemową SPB Mobile Shell oraz dostęp do Amazon Appstore.

Który tablet wybrać? Sprawdź na tablety.pl

Więcej o: