Sony PlayStation Suite wkrótce dostępne dla szerszego grona androidowych urządzeń

Sony prawdopodobnie zrezygnuje z dotychczasowych zasad udostępniania platformy PlayStation. Obecnie platforma dostępna jest jedynie dla androidowych urządzeń z logo Sony, włączając w to smartfona Sony Ericsson Xperia Play czy tablety Sony Tablet S i Sony Tablet P. W wywiadzie udzielonym podczas konferencji AsiaD, jeden z członków zarządu Sony Computer Entertainment, Kaz Hirai, potwierdził że firma pracuje nad przystosowaniem platformy do innych urządzeń, nie pochodzących z fabryk Sony.

Hirai powiedział, że

Platforma PlayStation Suite nie jest ekosystemem, w którym chcemy zatrzymać wszystko dla rodziny Sony.

Hirai potwierdził także, że Sony prowadziło z innymi producentami rozmowy na temat adaptacji platformy Sony na produkowane przez nich androidowe tablety czy smartfony. Niestety nie jest jasne kiedy udostępni platformę. Prawdopodobnie miałoby to nastąpić w chwili wprowadzenia na rynek nowej konsoli Sony, modelu PlayStation Vita. To jednak nastąpi nie wcześniej aniżeli na początku przyszłego roku (w Japonii nieco wcześniej, pod koniec bieżącego roku).

We wrześniu firma Sony ogłosiła udostępnienie bibliotek SDK dla PlayStation Suite, aby umożliwić deweloperom tworzenie gier działających na certyfikowanych przez Sony urządzeniach (PS3, PS Vita, tablety Sony z Androidem, oraz androidowe smartfony Sony Ericsson). Niestety, SDK zostanie udostępnione dopiero w listopadzie.

Zastanawiasz się jaki tablet wybrać? Przeczytaj raport na Tablety.pl .

Więcej o: