Czy tak wygląda pierwsze BlackBerry z nowym systemem operacyjnym?

Urządzenie, którego zdjęcie pojawiło się w Sieci (powyżej) ma być nowym BlackBerry London, działającym pod kontrolą systemu BBX. Jego rynkowa premiera miałaby odbyć się w czerwcu przyszłego roku.

Zdjęcie urządzenia opublikował jako pierwszy serwis The Verge . Nowe BlackBerry o nazwie kodowej London, działać ma pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego BBX . Wewnątrz znajdować się ma dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, 1GB pamięci RAM, aparat 8 Mpix z tyłu oraz 2 Mpix z przodu budowy. The Verge podaje, że BlackBerry London będzie "cieńszy niż iPhone 4", ale w rozmiarach Samsunga Galaxy S II .

Serwis Boy Genius Report potwierdza autentyczność BlackBerry London. Według BGR, nowa, odświeżona jeżynka na rynku pojawić ma się pod koniec przyszłego roku.

Cóż, czekamy z niecierpliwością. Dobrze zapowiada się zwłaszcza system BBX, który wywodzi się z QNX - OS-u zainstalowanego na tablecie BlackBerry - Playbook. QNX wygląda i sprawuje się świetnie; ciekawe tylko, jak zostanie dostosowany do mniejszych ekranów smartfonów.

Więcej o: