Powstał prototyp "tabletu" z Androidem i ekranem Full HD 65 cali

Android to całkiem elastyczny system, który sprawdza się na rozmaitych urządzeniach. Prezentowany na poniższym filmie prototyp, to spory, 65-calowy ekran LCD pracujący w rozdzielczości Full HD, do którego podłączono 10-calowy tablet z Androidem Honeycomb. Taka hybryda działa całkiem płynnie.

Zaprezentowany przez turecką firmę Ardic 65-calowy ekran dysponuje rzecz jasna możliwością obsługi dotykowej, w tym technologią rozpoznawania dotyku w dwóch miejscach jednocześnie (wersja odczytująca dotyk w czterech miejscach jest w przygotowaniu). Za działanie tabletu odpowiada platforma NVIDIA Tegra 2 SoC, do tego urządzenie dysponuje 1 GB RAM-u, 16 GB wbudowanej pamięci na dane, dwiema kamerami, HDMI, USB, slotem na karty micro SD oraz 3G i WiFi. Szybkie połączenie tabletu z ogromnym ekranem przebiega za pośrednictwem specjalnie dostosowanej stacji dokującej.

Tureccy developerzy zmodyfikowali Androida tak, aby obsługiwał rozdzielczość 1080p, co jak pokazuje film, zaowocowało płynnie działającym systemem. Nie jest to jednak bezcelowa demonstracja, gdyż turecka firma zainteresowała ponoć swoją technologią branżę edukacji i odbiorców biznesowych, dla których byłaby to tania alternatywa dla dotykowych tablic interaktywnych. W planach jest wprowadzenie kilku rozmiarów ekranów dotykowych, które będą zasilane różnymi przenośnymi urządzeniami, np. smartfonami.

 
Więcej o: