Facebook Phone - premiera za rok, a system jakby już znajomy

Jeśli w waszym iPhone'ie macie najnowszą aplikację Facebooka, wiecie już, jak będzie wyglądał system operacyjny telefonu planowanego przez najpopularniejszy serwis społecznościowy. Możemy się go spodziewać w ciągu roku.

Jak informowaliśmy wcześniej , HTC tworzy pierwszy oficjalny telefon dla Facebooka; urządzenie działać ma pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida. Serwis Business Insider poznał doniesienia jednej z osób pracujących nad tą modyfikacją. Kiedy zobaczyła najnowszą aplikację Facebooka na iPhone'a miała stwierdzić "Wygląda zupełnie jak makiety przyszłego systemu operacyjnego". Możemy więc podejrzewać, że będzie on wyglądał tak:

Aplikacja Facebooka na iPhone'aAplikacja Facebooka na iPhone'a Fot. Facebook

Smartfon ma się też pojawić na rynku szybciej. Początkowo mówiono o 12-18 miesiącach, teraz o drugim kwartale przyszłego roku .

Dzięki Business Insider znamy też inne interesujące fakty. Pierwszy: Facebook chciał rozdawać smartfony za darmo i to bez żadnego kontraktu! Dochód miały przynieść reklamy. Kiedy jednak korporacja zdała sobie z kosztów - około 700 dolarów za urządzenie - porzuciła ideę. Produkcję telefonu powierzono HTC, po wcześniejszych negocjacjach z LG i Motorolą ( jeszcze przed przejęciem firmy przez Google ).

Naszym zdaniem Facebook phone jest dość dziwnym pomysłem. Jeśli użytkownicy mogą po prostu zainstalować aplikację Facebooka na dowolnym telefonie, co miałoby ich skłonić do sięgnięcia po nadchodzący model HTC? Czekamy na dalsze szczegóły, które rozwieją wątpliwości.

Więcej o: