Telefony wciąż popularniejsze od smartfonów

Raport VisionMobile ujawnia, że zwykłe komórki wciąż są najbardziej popularne. Udział smartfonów w rynku będzie jednak rosnąć

Smartfony zdobywają świat, wciąż jednak stanowią jedynie 27% wszystkich telefonów. Najpopularniejsze są Apple i Nokia posiadając 5% udziałów w rynku, dalej Samsung z wynikiem 4%, RIM i HTC 3% i Motorola z zaledwie 1% udziałem.

W kategorii "zwykłych telefonów" wciąż króluje Nokia (20% rynku) wyprzedając Samsunga (14%).

Jaki system operacyjny jest najbardziej popularny? Android oraz iOS. Dzięki raportowi VisionMobile dowiadujemy się też jak ilość dostępnych aplikacji przekłada się na sprzedaż. Windows Phone nie zyskuje rynku pomimo coraz bogatszej oferty dostępnych programów, Symbian i BlackBerry nie rozwijają oprogramowania i sprzedają się słabo.

Całość dobrze przedstawił serwis The Next Web:

Udział smartfonów w rynkuUdział smartfonów w rynku The Next Web

Rynek smarfonów rośnie bardzo dynamicznie, w tym roku o 55% w stosunku do 2010. Według IDC w 2015 roku sprzedaż tego typu urządzeń ma wynieść aż 980 mln sztuk.

Tradycyjne telefony najlepiej mają się w Azji gdzie sprzedano ich....600 milionów. W Europie proporcje między smartfonami a telefonami wyglądają identycznie, w Ameryce Północnej 63% urządzeń to smartfony, a w Ameryce łacińskiej Jedynie 17.

W tym roku w Polsce do sprzedaży trafiło około 11 milionów telefonów komórkowych, z czego około 30% to smarfony.

[za thenextweb] via [komorkomania.pl]

Więcej o: