Wyciekły informacje o nowym telefonie HTC Endeavor. Zobacz nowy interfejs Sense 4.0

HTC przypadkiem wyśliznął się ROM, czyli oprogramowanie do telefonu HTC Endeavor, którego oficjalnie jeszcze nie zapowiedziano.

Nie przywiązujcie się do nazwy telefonu. Firma twierdzi, że Endeavor (albo Endeavour) jest tylko nazwą kodową, zaś właściwy smartfon miałby się nazywać HTC Supreme. Z kolei wcześniejsze doniesienia mówiły, że nazwą projektu jest Edge, a Endeavor to nazwa finalna.

Obrazki z systemu pokazują przede wszystkim, jak zmienił się interfejs użytkownika w nakładce HTC Sense instalowanej w telefonach HTC. W nowym modelu znajdzie się jej wersja 4.0 przystosowana do analogicznej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Trzeba przyznać, że HTC miało niełatwe zadanie - ich nakładka Sense była dotychczas ładniejsza od "czystego" systemu. Jednak wygląd i funkcjonalność Androida 4.0 ICS został na tyle poprawiony, że HTC mogło być trudno wymyślić coś, co będzie wyglądało lepiej. Czy im się to udało? Przekonamy się, gdy tylko pojawią się telefony z Sense 4.0 - na razie możemy przyjrzeć się galerii. Widać w niej m.in kilka opcji odblokowywania ekranu, pulpit w pionie i w poziomie wraz z kolekcją tapet, książkę telefoniczną, ulubione kontakty, galerię zdjęć i przypomnienia.

Zobacz całą galerię z HTC Endeavor i Sense 4.0 >>

Sense 4.0 można też zobaczyć na wideo z HTC Ville, które dwa tygodnie temu trafiło do sieci:

 

Oprócz systemu Android 4.0 mamy też kilka informacji o specyfikacji nowego HTC

pochodzących od MoDaCo

, uznanego bloga zajmującego się telefonami. Według ich źródeł telefon będzie miał procesor NVIDIA Tegra 3, 1GB pamięci RAM, 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, aparat 8 megapiskeli i przedni 1,3 megapiskela.

Serwis PocketNow pokazał też zdjęcie prawdopodobnie przedstawiające nowy telefon.

Skoro oprogramowanie jest już gotowe, to bardzo prawdopodobne, że HTC zaprezentuje nowy telefon na Mobile World Congress 2012 między 27 lutego, a 1 marca.

[ Android Central ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: