Domyślna przeglądarka Androida najpopularniejsza wśród wszystkich przeglądarek mobilnych

Okazuje się, że niewielu użytkowników decyduje się na zmianę przeglądarki - a jeśli już, to szybko wraca do poprzedniej. Domyślna przeglądarka systemu Android wybiła się na prowadzenie.

Według ostatnich badań strony StatCounter przeglądarka w ostatnim miesiącu wyprzedziła popularną przez kilka miesięcy Operę. W sumie produkt Google wybiera już 23 procent użytkowników - rok temu było to zaledwie 14 procent. Jednak Opera jest tuż za nią, z 21 procent użytkowników, a później Safari na iPhone'a z 2o procentami. W tabeli nie ma jeszcze mobilnej wersji Internet Explorera, a wkrótce spodziewajmy się jeszcze jednego gracza - Chrome na urządzenia mobilne.

Można zgadywać, że efekty zmiany w czołówce nie są stałe. Wzrost liczby użytkowników przeglądarki domyślnej jest zapewne spowodowany ogólnym wzrostem liczby użytkowników Androida. Zapewne część z nich w miarę korzystania ze swoich urządzeń zdecyduje się na zmianę lub korzystanie z dwóch przeglądarek równolegle. Przekonamy się w ciągu kilku miesięcy.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: