Ile kosztuje zrobienie Nokii Lumia 900?

Firma IHS iSuppli rozłożyła Nokię Lumię 900 na części pierwsze. I okazało się, że Nokia trochę oszczędza na podzespołach.

Nokia Lumia 900 to flagowy smartfon fińskiego producenta, którym firma chce podbić Stany Zjednoczone. Niektóre amerykańskie serwisy twierdzą już nawet, że " Lumia 900 jest nowym iPhonem ". System operacyjny urządzenia to Windows Phone, przekątna ekranu wynosi 4,3", procesor taktowany jest zegarem 1,4 GHz, Lumia 900 obsługuje także LTE, czyli bardzo szybki internet. Nowy smartfon Nokii dostępny jest w USA za 99 dolarów u operatorów, cena rynkowa wynosi 450 dolarów.

Tymczasem suma cen składowych podzespołów zastosowanych w Lumii 900 oszacowana została na 209 dolarów, czyli mniej więcej 46%.

Tyle kosztują podzespoły Nokii Lumii 900Tyle kosztują podzespoły Nokii Lumii 900 Fot. iSuppli

Powyższe wyliczenie dotyczy wyłącznie sprzętu i kosztów produkcji. W kwocie nie uwzględniono kosztów ponoszonych na oprogramowanie, licencje i innych wydatków.

Serwis iSuppli zauważa, że Nokii udało się stworzyć high-endowy smartfon przy wykorzystaniu tańszych podzespołów. Wymagało to jednak ścisłej współpracy z Microsoftem, dostawcą oprogramowania, oraz Qualcommem, dostarczycielem procesorów.

embed

Nokia Lumia 900 czarny

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Windows Phone 7
  • WiFi

10 opinii

Podstawowe informacje o Nokia Lumia 900 czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: