Oficjalnie zapowiedziany - Samsung Galaxy S III. Co ma w środku i co potrafi?

Nowy flagowy telefon Samsunga ma szanse powtórzyć, a może nawet przebić sukces swojego poprzednika, Galaxy S II za sprawą świetnych parametrów technicznych oraz interesujących możliwości. Oto one.

W czasie konferencji, na której zaprezentowano Samsunga Galaxy S III, firma chwaliła się tym, że jej najnowsze dzieło zostało "zainspirowane przez naturę". Jego hasło reklamowane to "zaprojektowany dla ludzi". Przechwałkom nie było oczywiście końca, ale jeśli chcecie zobaczyć, co dokładnie się działo, zapraszamy do zapisu naszej relacji . Tutaj zaś skupimy się na tym, co Samsung Galaxy S III ma w środku i co rzeczywiście potrafi.

Zacznijmy więc od parametrów technicznych. Samsung Galaxy S III jest wyposażony w:

  • wyświetlacz 4,8 cala HD Super AMOLED, rozdzielczość 1280 x 720 pikseli,
  • procesor 1.4GHz Exynos 4 Quad (a więc aż czterordzeniowy),
  • 1 GB pamięci RAM,
  • aparat główny (tylny) o rozdzielczości 8 megapikseli,
  • aparat przedni o rozdzielczości 1,9 megapiksela,
  • działa w oparciu o system Android 4.0 z nakładką TouchWiz,
  • waży 133 gramy
  • i ma grubość 8,6 mm.

Samsung Galaxy S III ma także wiele interesujących funkcji dodatkowych. Podczas konferencji przedstawiciele firmy chwalili się, że to urządzenie, które śledzi zachowania użytkownika i reaguje na nie. W jaki sposób? Przekonajmy się, oto jego najciekawsze możliwości:

S Voice - to rozpoznawanie poleceń głosowych, odpowiednik Siri z najnowszego iPhone'a. Można włączyć telefon komendą "Hi, buddy" (albo inną) i zapytać go np. o pogodę czy włączyć w ten sposób jakąś aplikację. System rozpoznaje osiem języków - w tym odmiany angielskiego, odmiany hiszpańskiego, francuski - ale nie ma wśród nich - co było do przewidzenia - polskiego.

Smart Stay - to nowa funkcja, która wygasi ekran telefonu, kiedy... przestaniemy na niego patrzeć. Samsung Galaxy S III ma śledzić oczy swojego użytkownika. Po co? Cóż - nigdy więcej ciągłego pukania w ekran podczas czytania.

Direct Call - ta funkcja sprawia, że jeśli wymieniacie z kimś SMS-y i chcecie do niego zadzwonić, wystarczy, że... podniesiecie telefon do ucha. On sam zadzwoni i będzie wiedział do kogo.

Social Tag - to z kolei funkcja, która rozpoznaje twarze znajomych na zdjęciach, które się robi (wedle danych z Facebooka itp.) i automatycznie je oznacza. Dzięki funkcji AllShare z kolei można jednym kliknięciem wysłać zrobioną fotografię do wszystkich osób, które na niej są.

Kolejna funkcja Galaxy S III sprawie, że będzie można wymieniać się plikami w bardzo łatwy sposób. Dzięki technologiom NFC i wi-fi wystarczy zbliżyć do siebie dwa urządzenia i wybrać odpowiednie dane do przesłania. I już.

Przy robieniu zdjęcia z kolei Samsung Galaxy S III zrobi ich całą serię (z prędkością 3,3 fotki na sekundę) i automatycznie - jeśli tego zechcecie - wybierze najlepszą. A co, jeśli wybierze to, na którym akurat zrobiliśmy wyjątkową głupią minę? Czy można za coś takiego obrazić się na telefon?

Bezprzewodowe ładowanie. Wystarczy położyć smartfon na ładowarce i już, ładuje się za pomocą technologii rezonansu.

Samsung Galaxy S III ma także wbudowany korektor dźwięku, który automatycznie poprawi jakość głosu podczas wykonywania połączenia.

Można także pomniejszyć aktualnie oglądany filmik, by, nie przerywając oglądania, wysłać jednocześnie wiadomość albo zrobić coś innego na telefonie. Tak to wygląda w praktyce:

Zobacz wideo

To tylko część najważniejszych funkcji, które znajdą się w Samsungu Galaxy S III. Wiele kolejnych udostępnianych będzie dzięki rozmaitym akcesoriom - nie wiadomo jednak jeszcze, jakie dokładnie trafią do Polski?

Dzięki najnowszemu Samsungowi będzie można także uzyskać darmową przestrzeń na serwisie Dropbox. Szczegóły - tutaj .

A kiedy premiera? Samsung Galaxy S III pojawi się w europejskich sklepach 29 maja 2012 roku.

Poniżej jeszcze kilka filmików prezentujących Samsunga Galaxy S III w akcji. Tutaj można zobaczyć drobne problemy przy próbie uruchomienia funkcji Direct Call:

Zobacz wideo

Tutaj z kolei udokumentowaliśmy drobne problemy w działaniu telefonu. Na szczęście po chwili ruszył i działał już tak, jak powinien:

Zobacz wideo

Tutaj zaś widać jedną z nowych funkcji - zakrywając ekran można teraz zastopować filmik:

 

Zobacz galerię zdjęć Samsunga Galaxy S III

Poznaj nasze pierwsze wrażenia z użytkowania nowego smartfona

dane dostarcza:

embed
Więcej o: