Android chaosu, czyli jak wygląda fragmentacja tego systemu operacyjnego

Wyzwanie - znajdź swój smartfon na infografice.

Firma OpenSignalMaps przygotowała wizualizację, na której zobaczymy jakie wersje Androida używane są na konkretnych urządzeniach. Dane zostały zebrane z blisko 700 tysięcy urządzeń (681900) i jak widać, nie układają się w piękny obraz.

Co ciekawe, autorzy infografiki twierdzą, że sytuacja jeszcze się pogorszy i wyliczają, że przybędzie jeszcze więcej smartfonów i tabletów z różnymi wersjami systemu operacyjnego i z różną rozdzielczością ekranu.

I choć niektórzy twierdzą, że fragmentacja Androida w ogóle nie jest problemem, to innego zdania jest już prawdopodobnie nawet Google. Wall Street Journal donosił wczoraj , że amerykańska korporacja zamierza ściśle współpracować z producentami sprzętu, by mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się z jej systemem operacyjnym.

W naszej wiadomości znaleźć można dwie grafiki przedstawiające fragmentację Androida. Pierwsza z nich bierze pod uwagę poszczególne modele urządzeń (powyżej), a druga ich producentów i operatorów (poniżej). Więcej interesujących informacji znaleźć można w raporcie OpenSignalMaps na oficjalnej stronie internetowej firmy .

Fragmentacja AndroidaFragmentacja Androida fot. opensignalmaps.com

dane dostarcza:

embed
Więcej o: