Surface: jak świat zareagował na nowy tablet Microsoftu? [Kalejdoskop]

Dziennikarze branżowi są pozytywnie nastawieni do Surface, nowego tabletu Microsoftu.

Wczoraj w nocy polskiego czasu Microsoft na konferencji w Los Angeles zaprezentował Surface: swój autorski tablet, którym chce powalczyć o rynek z iPadem. Szerzej pisaliśmy o nim w tym miejscu , teraz zaś zapraszamy na krótki przegląd wrażeń tych szczęśliwców, którzy mieli już okazję trzymać nowe urządzenie w rękach.

Dana Wollman z serwisu engadget zwraca więc uwagę na to, że, jak to zwykle bywa w przypadku takich prezentacji, warunki do sprawdzenia nowego sprzętu były mocno "takie sobie". Mimo to...

(...) byliśmy pod wrażeniem, wręcz porażeni tym, co Microsoftowi udało się stworzyć po przejęciu w swoje ręce oprogramowania i sprzętu związanego z Windowsem 8. Surface z Windowsem RT jest dobrze zrobiony, dopieszczony, wytrzymały i rozsądnie skonstruowany. I tak, ta wiadomość powinna podziałać trzeźwiąco na producentów sprzętu współpracujących z Microsofte - wszystkim, od ASUSA, przez Acera, do HP, powinna zapalić się w głowie alarmująca lampka.

Mat Honan z Gizmodo jeszcze mocniej zwrócił uwagę na to, jak wiele rzeczy związanych z Surface pozostaje wciąż znakami zapytania:

RAM? Nie wiadomo. Prędkość procesora? Nie wiadomo. Cena? Nie wiadomo. Data premiery? Nie wiadomo. Nawet jednak tak krótka prezentacja dała jedną rzecz jasno to zrozumienia: to naprawdę porządny sprzęt i jeśli Microsoftowi uda się spełnić wszystkie zapowiedzi, to iPad wreszcie będzie miał realną konkurencję, a Android cholernie wielki problem.

Na koniec dodał jeszcze:

Więc. Tak. Jest niesamowity. Zapowiada się fantastycznie. Google będzie się musiało bardzo postarać na swojej najbliższej konferencji, ponieważ tablet z Windowsem RT jest o wiele bardziej imponujący niż jakikolwiek sprzęt tego typu z Androidem na pokładzie, jaki widziałem. To rywal iPada. A przynajmniej tak się zapowiada. Zobaczymy. Nie mogę doczekać się jesieni.

W o wiele bardziej stonowanym stylu wypowiedział się Eric Franklin z serwisu CNET . Jeszcze mocniej zwrócił uwagę na wszystko to, czego nie pokazano, na przykład na fakt, że nie miał okazji przetestować klawiatury podłączonej do tabletu albo na kwestię oprogramowania - żaden sprzęt tego typu nie istnieje bez niego, a ono ciągle pozostaje znakiem zapytania. Jego zdaniem Surface na pewno ma potencjał, ale wymaga jeszcze dopracowania:

Na szczęście Surface nie trafi do sprzedaży już dzisiaj. Gdyby tak się stało, na pewno nie stałbym po niego w kolejce (...). Nie chodzi o to, że nie jestem zaintrygowany, czy że nie kupię ostatecznie jednego w przyszłości; na razie po prostu jest za wcześnie, by się określić. Potrzebuję więcej informacji o aplikacjach, integracji z Xboksem, cenie i przewidywanej długości działania na baterii, by móc podjąć jakąś decyzję.

Jeszcze bardziej ostro do sprawy podeszło CBS . Zdaniem tego serwisu na konferencji powiedziano tak mało informacji, że...

(...) przy braku informacji o cenie, dostępności albo jakimkolwiek sposobie by samemu wypróbować ten sprzęt, mogę z pewnością stwierdzić, że zbliżający się Microsoft Surface jest na razie... dla nikogo.

Zobacz także:

Więcej o: