Producent BlackBerry pod kreską. Sprzymierzy się z Microsoftem?

Czy powstaną smartfony BlackBerry z Windows Phone 8?

Złe wieści płyną do nas od zarządu RIM, producenta BlackBerry. Firma zwalnia pracowników i odkłada do przyszłego roku premierę nowych urządzeń z systemem BlackBerry 10 . Taka zwłoka nie tylko sprawia, że miłośnicy "jeżynek" będą dłużej czekać na nowe smartfony, lecz przede wszystkim każdego dnia RIM będzie tracić udział w rynku na rzecz Androida i Apple. Czy to znaczy, że RIM powoli się kończy? Niekoniecznie.

Jak donosi Reuters , RIM może podążyć drogą Nokii i sprzymierzyć się z Microsoftem. W efekcie w przyszłym roku zamiast (albo może obok) smartfonów z BlackBerry 10, zobaczylibyśmy BlackBerry z systemem Windows Phone 8. Reuters informuje, że zarząd RIM jest teraz pod ogromną presją - inwestorzy domagają się zmiany w modelu biznesowym firmy. Już wcześniej pojawiały się zresztą doniesienia, że producent BlackBerry może odsprzedać część swojego biznesu Facebookowi lub Amazonowi.

Pamiętamy też, że mobilne usługi Microsoftu, łącznie z wyszukiwarką Bing, już w maju ubiegłego roku stały się domyślnymi usługami na BlackBerry .

Czy sojusz dwóch firm pójdzie jeszcze dalej i faktycznie zobaczymy smarfony RIM z Windows Phone 8? Kto wie, zmienny świat technologii nauczył nas już, że niczego nie należy wykluczać.

dane dostarcza:

Więcej o: