Cztery rdzenie iPhone 5 i inne cuda w nowym telefonie Apple

iPhone 5 zbliża się do nas dużymi krokami. W to, że nadejdzie nie wątpi nikt. Nie wiadomo, co prawda jak będzie się nazywał, ale coraz więcej wypływa informacji na temat jego rzekomych podzespołów.

Chiński DigiTimes dotarł do informacji, z których wynika, że Apple testuje czterordzeniowe procesory oparte na architekturze A6. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że technicznie iPhone 5 ma szansę dogonić Galaxy S3 Samsunga.

Przejście na czterordzeniowe układy nie tylko wydaje się koniecznością w perspektywie konkurencji, ale da też urządzeniom Apple prawdziwy zastrzyk mocy obliczeniowej. Z pewnością przyda się on jesli Apple zapragnie jeszcze bardziej zagęścić wyświetlacz i rozwijać Siri. Co więcej, już użytkownicy modelu 4S nie narzekali na prędkość telefonu. W tym przypadku mieli jednak do czynienia z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 800Mhz. Czterordzeniowy może więc oznaczać poważną i zauważalną zmianę jakościową.

To jednak nie pierwsza informacja, która wywędrowała z koszyczka z jabłkami. Do tej pory dowiedzieliśmy się już, że nad iPhonem 5 pracował sam Steve Jobs. Telefon może zostać wyposażony w znacznie większy wyświetlacz o przekątnej aż 4,6 cali . To niewiele mniej niż Samsung Galaxy S3. Powiększenie wyświetlacza może być także funkcją zmiany stylistyki nowego telefonu Apple . Producent ponoć chce aby aparat cechował się grubością mniejszą niż 8mm . To bardzo ambitny cel. Zejście poniżej 8mm czyniłoby z iPhone 5 najcieńszym smartfonem na rynku.

W tak zwanym międzyczasie wyciekły nawet rzekome zdjęcia nowego telefonu Apple .

W plotkach przewijają się także wiadomości dotyczące wprowadzenia do nowego iPhone jakiegoś rodzaju gwintu , umożliwiającego podłączanie do telefonu wymiennych obiektywów.

Ile z tego okaże się prawdą? Przekonamy się już wkrótce.

iPhone 5 jest jak zwykle wyczekiwany. Nie brakuje przewidywań kiedy i w jakiej konfiguracji może się pojawić.iPhone 5 jest jak zwykle wyczekiwany. Nie brakuje przewidywań kiedy i w jakiej konfiguracji może się pojawić. Fot. Internet

Zobacz także:

Apple iPhone 5 64GB czarny 0 opinii Porównaj ceny tego produktu > dane dostarcza:

Więcej o: