Firefox OS połączy najlepsze cechy iOS i Androida?

W Sieci pojawiły się właśnie zrzuty ekranu zbliżającego się Firefox OS, czyli nowego mobilnego systemu operacyjnego Mozilli. Wygląda na to, że rewolucji nie będzie. Ale to chyba dobrze, prawda?

Firefox OS będzie systemem w całości opartym o HTML 5. Poza tym będzie to ekosystem otwarty, podobnie jak przeglądarka Mozilli. Ta ostatnia zapowiada, że we wprowadzeniu nowego produktu na rynek wspierać ją będą operatorzy tacy jak Deutche Telekom, Smart, Sprint czy Telecom Italia. To świetna wiadomość, może w takim układzie smartfony z Firefoksem na pokładzie nie będą tylko zwykłą ciekawostką.

Jak będzie wyglądać Firefox OS? Tego dowiadujemy się ze zrzutów ekranu, opublikowanych przez serwis Tech Week Europe . W sumie niewiele nas zaskakują - lista aplikacji wygląda jak w iOS, kontakty i kalendarz trochę jak w Androidzie. Zrzuty ekranu są autentyczne - potwierdzają to przedstawiciele Fundacji Mozilla. Problem tylko w tym, że - jak stwierdził rzecznik prasowy fundacji w oświadczeniu przesłanym serwisowi BGR - obrazy te są już nieaktualne. Ponoć prace nad Firefox OS postępują w szybkim tempie i wygląd systemu zdążył się już zmienić.

Może szkoda. W końcu wiele produktów niezwykle skorzystało na tym, że wykorzystywało najlepsze cechy rozwiązań konkurencji.

Firefox OS ma pojawić się na rynku na początku przyszłego roku .

Więcej o: