Microsoft Surface za 199 dolarów?

Tablet Microsoftu Surface ma zadebiutować 26 października, ale nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować. Do tej pory zakres cen wahał się od 600 do 1000 dolarów. Teraz pojawia się kolejna cena: 199 USD.

Tablety Surface z Windows 8 pojawią się na rynku dość późno i będą miały niezwykle silną konkurencję. Przede wszystkim iPada, który niepodzielnie rządzi na rynku tabletów. Ale nie tylko - silną konkurencją są także tanie, ale porządne tablety z Androidem, czyli na przykład Nexus 7 czy Kindle Fire. Te ostatnie kosztują właśnie 199 do 250 dolarów. iPad w najtańszej wersji kosztuje 499 dolarów. Czy Microsoft stać na to, żeby urządzenie o bardzo dobrych podzespołach kosztowało zaledwie 199 dolarów? Tak, stać go. Ale musiałby być przygotowany na dokładanie do interesu. Oprócz tego tak niska cena byłaby poważnym problemem dla partnerów koncernu , którzy nie będą mogli sobie pozwolić na porównywalne wycenienie swoich produktów.

Co więcej, Microsoft musi zdawać sobie sprawę z tego, że przy obecnym rozkładzie sił to właśnie cena będzie jednym z ważniejszych argumentów, którymi może przebić się na rynku.

Z różnych źródeł słyszę, że Surface będzie kosztować tyle samo lub mniej, niż iPad. To bardzo dobra wiadomość Plotka, że Surface będzie kosztować 199 dolarów jest piękna. Chciałabym w nią wierzyć.

Więcej o: