Aplikacja "Gdzie jest moja kupa? - sposób na promocję kanalizacji

Aplikacja dla tych, którzy po prostu muszą wiedzieć wszystko.

Wybacz niedyskretne pytania, ale to w tej chwili ważne. Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu zajmuje trawienie obiadu, który dziś zjadłeś? Być może tak. A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co dzieje się z produktami przemiany materii, kiedy już wydalisz je z organizmu w zaciszu domowej toalety?

Okazuje się, że i tego możesz się dowiedzieć za sprawą odpowiedniej aplikacji. To nie żart. Rodzimy program nazwany "Gdzie jest moja kupa?" został stworzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Po co?

Jest on elementem kampanii promocyjnej skierowanej do mieszkańców Jaworzna. W mieście trwa rozbudowa kanalizacji, a MPWiK liczy na to, że mieszkańcy będą chcieli przyłączyć swoje posesje do sieci, jeśli tego jeszcze nie zrobili. I właśnie ta aplikacja ma ich do tego zachęcić.

Mogą ją pobrać osoby korzystające ze smartfonów (Android oraz iOS) lub komputerów osobistych. A jak działa? Na to pytanie nie potrafimy jeszcze odpowiedzieć, gdyż jej oficjalna prezentacja odbędzie się za tydzień - dwudziestego września - właśnie w Jaworznie.

Nawet jeśli jest to jedna z najmniej użytecznych aplikacji jakie można pobrać, to jej autorom gratulujemy pomysłowości. O tej produkcji usłyszy zapewne większość Polaków - już teraz donoszą o niej media z całego kraju. A mieszkańcy Jaworzna... cóż, w "świątyni dumania" będą mogli pomyśleć o czymś naprawdę istotnym. Co dzieje się z ich kupą powie im smartfon.

Więcej o: