Mapy Google wracają na iPhone'a!

Aplikacja Map Google w końcu powróciła na iOS! Została napisana całkiem od nowa, ale w dalszym ciągu utrzymana jest w stylistyce Google - jest prosta, przyjazna, a przede wszystkim - dokładna.

Nowe Mapy Google na iOS to całkiem nowy produkt. Obsługuje się je raczej gestami, niż dotykowymi przyciskami. Zaraz po uruchomieniu aplikacji zostaniemy zapytani, czy chcemy korzystać z Map zalogowani na konto Google (opcja ta da nam możliwość np. zapisywania różnych miejsc w historii), czy całkiem anonimowo.

Fot. Google

Nie jest to jedyna zmiana - odświeżeniu uległ sam wygląd aplikacji. Znikają przyciski nawigacji, zostaje pasek wyszukiwania adresu, przycisk za pomocą którego możemy zadecydować, jakiego rodzaju wskazówek potrzebujemy (poruszamy się samochodem, chcemy dojechać autobusem lub dojść na piechotę) i nasz profil.

Nowe Mapy Google na iOSNowe Mapy Google na iOS Fot. Google Fot. Google

Gest wykonany dwoma palcami od prawej krawędzi ekranu wywoła menu, z którego można wybrać wyświetlanie ruchu drogowego, transportu publicznego, widoku satelitarnego lub przełączenie się do aplikacji Google Earth.

Nowe Mapy Google na iOS Fot. Google

To menu można wywołać także klikając w niewielki przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Nowe Mapy Google na iOS Fot. Google

Widok map można ustawić zarówno na 2D, jak i na 3D. W nowe Mapy Google wbudowana jest także nawigacja "krok po kroku". Wystarczy wpisać adres i wybrać odpowiednią trasę, by aplikacja przełączyła się w tryb nawigacji i zaczęła prowadzić nas do celu.

Nowe Mapy Google na iOS Fot. Google

Nowe Mapy Google dostępne są na iPhone'y oraz iPody (4 generacji) działające pod kontrolą iOS 5.1 lub wyżej. Są do pobrania za darmo stąd .

Więcej o: