CES 2013: Jeszcze więcej ochrony dla ekranu twojego smartfona. Oto Gorilla Glass 3

To firmie Corning zawdzięczamy fakt, że wyświetlacze naszych smartfonów nie rysują się i nie niszczą w zastraszającym tempie. To ona stworzyła bowiem specjalnie utwardzane szkło Gorilla Glass. Na targach CES 2013 zademonstrowała jego trzecią, jeszcze bardziej wytrzymałą odsłonę.

Gorilla Glass to produkt amerykańskiej firmy Corning Incorporated. Zajmuje się ona szkłem, ceramiką i materiałami pochodnymi od ponad 160 lat. W 1851 roku założył ją Amory Houghton. Wtedy firma nazywała się Bay State Glass i zajmowała chociażby tworzeniem szklanych obudów dla żarówek Thomasa Edisona. W kolejnych latach Corning rozwinął skrzydła w czasie II Wojny Światowej, w 1968 roku stworzył najbardziej odporne na uszkodzenia szyby samochodowe, później wydajniejsze światłowody, aż w końcu substraty dla telewizorów LCD Sharpa. Dzisiaj producent rozwija technologie OLED i LCD, a jego produktów używa każdy, kto w ma w kieszeni telefon komórkowy HTC ChaCha, LG Swift, Samsung z serii Galaxy S, tablet Amazon Kindle Fire czy jedno z kilkudziesięciu innych urządzeń chronionych szkłem Gorilla Glass.

Fot. J. Sosnowska

Na tegorocznych targach CES 2013 Corning zaprezentował trzecią już wersję pancernego szkła Gorilla Glass. Zobaczcie, jak testowana jest jego wydajność i jak wypada w porównaniu z konkurentami. Na zdjęciu powyżej znajdują się szybki wykorzystywane podczas demonstracji.

Więcej o: