Nokia Muzyka+, czyli darmowa muzyka bez ograniczeń?

Nokia Muzyka to jedna z tych funkcji w telefonach Nokii, o których niewiele się mówi, ale użytkownicy dość chętnie z niej korzystają. W końcu, kto by pogardził darmową muzyką? No właśnie... darmową. Nokia postanowiła zaproponować swoim klientom także wersję płatną.

Nokia Muzyka + bynajmniej, nie ma nic wspólnego z serwisem społecznościowym Google'a. Nie jest też nowym serwisem z szerszą biblioteką utworów. Plus na końcu nazwy ma zwyczajnie oznaczać wersję o wyższej jakości i kilku dodatkowych funkcjach.

Muzyka + zdejmuje ograniczenie dopuszczalnej liczby pominięć utworów w ciągu doby, oraz umożliwia pobieranie godzinnych playlist - w zasadzie - bez limitu.

Tyle w kwestii uwolnienia muzyki. Bogatsza wersja serwisu umożliwia jednak także pobieranie utworów w ośmiokrotnie lepszej jakości (z wyższym bit-ratem), oraz dostęp do bazy tekstów ulubionych piosenek, z możliwością wyświetlania ich w trakcie odtwarzania utworów.

W Nokia Muzyka + ma się także pojawić opcja pozwalająca na pobieranie utworów o podwyższonej jakości tylko w zasięgu WiFi. Przydatne, zwłaszcza, jeśli nie mamy zbyt dużego limitu transferu danych.

Muzyczna rewolucja?

Raczej nie.

Spoglądając na nową wersję znanej już usługi z pewnej perspektywy można dojść do wniosku, że jej "wyższość" nad darmową odsłoną nie jest powalająca. Bo to prawda, zwłaszcza jeśli z Nokia Muzyka nie korzysta się zbyt często.

Wersja z plusem w nazwie to po prostu wynik kosmetycznego zabiegu, podnoszącego komfort korzystania z usługi. Nie dyskryminuje użytkowników, którzy nie zamierzają napełniać fińskich kieszeni swoimi ciężko zarobionymi złotówkami. Serwis, który znali do tej pory i którego używali pozostaje bez zmian.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zdjęcie ograniczeń i wyższą jakość dźwięku, będziemy musieli przygotować się na miesięczny wydatek rzędu 3,99 euro. W Polsce pewnie będzie to 19,90 złotego. Czekamy na potwierdzenie tego ostatniego.

[za Nokia ]

Więcej o: