Google Glass dostaje pierwsze aplikacje - Gmail, The New York Times i kilka innych

Jeszcze nie wiemy, co dokładnie będą potrafiły okulary Google, ale już wiemy, że da się te możliwości poszerzyć.

Na panelu dyskusyjnym z deweloperami Google Glass podczas konferencji SXSW Interactive pokazano kilka pierwszy programów, które będa zainstalowane w nowym gadżecie Google i da się je oglądać i obsługiwać na małym ekraniku. Każda aplikacja musi spełniać 4 warunki: być zaprojektowana dla nich, nie wchodzić w drogę, dbać o aktualność, unikać nieoczekiwanego.

Jedną z nich jest The New York Times - okulary nie tylko wyświetlą informacje i zdjęcia, ale też przeczytają dla nas artykuł. Inną - Gmail, który pozwala na odpowiadanie na maile - tekst można po prostu podyktować. Można go skonfigurować tak, by w okularach wyświetlały się tylko te, które skrzynka sklasyfikuje jako "ważne".

Inną przydatną aplikacją może być Evernote, pozwalające na organizowanie informacji oraz na dzielenie się fotografiami z innymi za pośrednictwem Skitch. Ostatnią zaprezentowaną na SXSW był Path, serwis społecznościowy do dzielenia się zdjęciami - appka pozwala na przeglądanie zdjęć znajomych i komentowanie ich przy pomocy ikonek.

To wszystkie zaprezentowane aplikacje, ale to z pewnością nie koniec. Wkrótce ma zostać udostępniony Mirror API, który pozwoli twórcom aplikacji na budowanie ich pod Google Glass. I wtedy się zacznie...

[ The Verge ]

Więcej o: