Bardzo dobra wiadomość: Tłumacz Google dostępny także offline

Aplikacja Tłumacz Google to niezwykle przydatne narzędzie. Niestety, najbardziej przydatne bywa za granicą (na przykład na wakacjach), gdzie jeśli nie mamy lokalnej karty SIM, to opłaty za roaming mogą być bardzo wysokie. Na szczęście teraz wszystko się zmienia - Tłumacz na Androida od teraz będzie działać także w trybie offline.

Do wyboru dostajemy aż 50 języków. Wśród nich znajdują się główne języki europejskie (angielski zainstalowany jest domyślnie wraz z aktualizacją aplikacji, a poza tym do wyboru są między innymi niemiecki, hiszpański, czeski, grecki, portugalski, itd.). Można będzie tłumaczyć też jednak na bardziej nietypowe języki, takie jak esperanto czy kataloński.

A jak działa samo tłumaczenie w trybie offline? Sprawdziliśmy.

Fot. Google

Przede wszystkim trzeba pobrać język kraju, do którego wyjeżdżamy. I lepiej zrobić to przed wyjazdem, bo pakiety są dość duże. Na przykład język polski ma 154,38 MB i pakiet ten trzeba pobrać, jeśli chcecie tłumaczyć na nasz język. Google zaznacza też, że w trybie offline tłumaczenie może nie być najdokładniejsze i nie jest w nim obsługiwane tłumaczenie głosowe, pismo odręczne czy materiały wideo.

Fot. Google

A jak działa samo tłumaczenie offline?

Poprawnie. Bez problemu przetłumaczy nam poszczególne słowa, ale miewa już problemy ze zdaniami. Na przykład zdanie "Jak dojść do Białego Domu?" tłumaczy nam dosłownie na "How come to White House". Tubylcy oczywiście zrozumieją, o co chodzi i pewnie pomogą. Ale faktycznie, do poprawności tłumaczowi Google w trybie offline jeszcze trochę brakuje.

Więcej o: