Programy do zarządzania smartfonem

Każdy z większych producentów przygotowuje program służący do synchronizowania danych między komputerem, a sprzętem mobilnym. Taki program nie tylko jest przydatny jeśli chcemy zgrać dane na swojego smartfona, lecz również przy zczytywaniu danych - np. zrobienia kopii zapasowej kontaktów lub kalendarza, czy też przegrania zdjęć na dysk twardy komputera.

Celem tych programów jest przede wszystkim stworzenie wygodnego centrum do synchronizacji danych między naszym komputerem a smartfonem (lub przeniesieniem danych ze starego telefonu na nowy), a dla niektórych sprzętów służą również do aktualizacji oprogramowania .

LG PC SuiteLG PC Suite Prezentacja funkcji LG PC Suite Prezentacja funkcji LG PC Suite

Programy do zarządzania przede wszystkim oferują: - tworzenie, edycję, usuwanie danych; - synchronizację danych z komputera i na komputer (kontakty, kalendarz, notatki, itp.); - przesyłanie plików multimedialnych (zdjęcia, wideo, muzyka); - przesyłanie kopii wiadomości ze smartfona na komputer; - aktualizacja oprogramowania.

Sony PC CompanionSony PC Companion Sony PC Companion Sony PC Companion

Poniżej prezentujemy listę dostępnych oficjalnych programów do zarządzania smartfonami: Apple - iTunes Blackberry - Blackberry Link (dla Blackberry 10 OS) , Blackberry Desktop HTC - HTC Sync LG - LG PC Suite Nokia - Nokia PC Suite , Zune (dla Windows Phone) Samsung - Samsung KIES Sony/Sony Ericsson - PC Companion Microsoft - Aplikacja komputerowa Windows Phone (dla smartfonów z Windows Phone dla PC z Windows 7 i 8)

Aplikacja komputerowa Windows Phone

Być może niektórzy z Was na co dzień korzystają z tych programów, a inni w ogóle o nich nie słyszeli i teraz mają okazję je zainstalować i wypróbować. Jesteśmy jednak ciekawi Waszych opinii na ich temat. Które z nich spełniają swoją rolę, a które powinny zostać zupełnie zmienione? Jeśli ich używacie to jak często, a jeśli nie - to dlaczego? Jeśli macie swoje zdanie na ich temat - piszcie.

Więcej o: