Samsung Galaxy S4 Zoom - najgrubszy wśród smartfonów. Pierwsze wrażenia

Samsung w końcu oficjalnie pokazał swój najnowszy ?fotograficzny? smartfon - Galaxy S4 Zoom. Wyposażony w 10-krotny zoom jest rozsądną alternatywą dla aparatu kompaktowego. Ale jak na smartfon jest po prostu ogromny.

Samsung postanowił ubiec Nokię i zaprezentował smartfona z zaawansowaną optyką na kilka tygodni przed spodziewaną premierą Lumii z 41 Mpix aparatem. Urządzenie jest wyjątkowo ciekawe i może sporo namieszać na rynku. To taki Galaxy Camera na sterydach, bo dodatkowo z możliwością dzwonienia.

Jest ogromny!

Fot. Joanna Sosnowska

Pierwsze co rzuca się w oczy w przypadku Galaxy S4 Zoom to jego wymiary. Sam ekran nie jest największy (4,3", Super AMOLED), za to urządzenie jest grube. Zoom mierzy sobie 15,4 mm bez obiektywu. Tym samym staje się najgrubszym dostępnym obecnie na rynku smartfonem - Lumia 920, do której dotychczas należał ten tytuł ma "zaledwie" 10,7 mm grubości. Czy to dużo? Owszem. Miałam problem ze schowaniem Zooma do kieszeni.

Fot. Joanna Sosnowska

I to w momencie, kiedy złożony był obiektyw urządzenia. Galaxy S4 Zoom wygląda i zachowuje się jak prawdziwy aparat fotograficzny z funkcją dzwonienia.

Aparat

Fot. Joanna Sosnowska

10-krotny zoom optyczny, 16 Mpix, stabilizacja obrazu - Galaxy S4 Zoom to wszystko ma. Oprócz tego Samsung wyposażył swój telefon w oprogramowanie, dzięki któremu można będzie na przykład robić zdjęcia w trakcie rozmowy telefonicznej i od razu wysłać je rozmówcy. Albo nie przejmować się ustawieniami aparatu, bo ten powinien wybrać za nas najlepszy tryb robienia zdjęć.

Fot. Joanna Sosnowska

Interfejs aparatu jest faktycznie przejrzysty i czytelny. Można było jednak zauważyć niewielkie opóźnienia w robieniu zdjęć. A sama jakość fotografii? Cóż - przekonajcie się sami. Udało mi się zrobić kilka zdjęć Galaxy S4 Zoomem.

Fot. Joanna Sosnowska

Fot. Joanna Sosnowska

Fot. Joanna Sosnowska

Jak widać - jakość zdjęć jest w większości dobra. Aby jednak sprawdzić, jak aparat Zooma sprawuje się w prawdziwym życiu trzeba byłoby przetestować go w różnych okolicznościach, miejscach i przy różnym oświetleniu. Podczas konferencji nie było do tego warunków.

Poza wyjątkową na rynku optyką w urządzeniu znajduje się całkiem zwykły Android w wersji 4.2.2. Galaxy S4 Zoom budzi we mnie wiele wątpliwości. To z pewnością dobry aparat fotograficzny, ale ogromny telefon. Czy faktycznie jesteśmy w stanie zrezygnować z posiadania zgrabnego smartfona na rzecz urządzenia, które zrobi świetne zdjęcia a dodatkowo można z niego dzwonić? Samsung uważa, że tak. Firma już od kilku dobrych kwartałów zajmuje kolejne nisze - może więc i tym razem odniesie sukces?

Samsung nie ujawnił jeszcze, kiedy i w jakiej cenie Galaxy S4 Zoom trafi do Polski.

Więcej o: