Google szykuje COŚ na przyszły tydzień - nowego Androida? Motorolę X? Odświeżonego Nexusa 7?

Google zaprasza dziennikarzy na śniadanie prasowe, które odbędzie się 24 lipca. Będzie na nim obecny Sundar Pichai, szef oddziału zajmującego się Androidem i Chromem. Jakich ogłoszeń możemy się spodziewać już w przyszłym tygodniu?

Możliwości jest co najmniej kilka. Zacznijmy od tych, które wydają się być najbardziej prawdopodobne:

- nowy Android 4.3

Jak można wnioskować z kilku różnych wycieków, zbliżająca się nowa wersja Androida wprowadzi raczej niewielkie udoskonalenia i poprawki do obecnej wersji 4.2. Nie należy się więc raczej spodziewać żadnych "dużych" zmian. Znaleźć się w niej może poprawiona aplikacja aparatu, nowe funkcje WiFi i Bluetooth .

- Nexus 7 w wersji odświeżonej

Jeśli za tydzień zobaczymy nowego Android 4.3, to wypadałoby, żeby został on zaprezentowany na nowym sprzęcie. Na przykład tablecie. Nexus 7 pierwszej generacji był urządzeniem, który łączył zarówno dobrą specyfikację techniczną jak i dobrą cenę. Połączenie spotykane zdecydowanie zbyt rzadko. Nic więc dziwnego, że Nexus 7 był całkiem popularny. Od premiery urządzenia pierwszej generacji minął już rok. Może czas już na odświeżenie linii tabletów z linii Nexus?

- Moto X

Małe ptaszki ćwierkają, że tajemniczy smartfon, nad którym pracuje Motorola razem z Google, może być zaprezentowany właśnie 24 lipca, a do sklepów miałby trafić w sierpniu. Smartfon ma być wyposażony w mikrofon, który cały czas nasłuchuje użytkownika i w każdej chwili jest gotowy służyć mu pomocą. Więcej o tym, jakie cechy może mieć Moto X pisaliśmy tu .

- nowości w Chrome OS

Desktopowy system operacyjny Google nie jest specjalnie popularny w Polsce. Ale inaczej rzecz się ma na innych rynkach, gdzie tanie Chromebooki działające pod kontrolą Chrome OS zyskują kolejne tysiące użytkowników. Sundar Pichai od lat rozwija właśnie Chrome OS oraz przeglądarkę Chrome. Być może nowości, jakie będzie chciał zakomunikować Google dotyczą właśnie desktopowej, a nie mobilnej wersji systemu operacyjnego.

Więcej o: