iPhone 5C wygląda trochę jak... Nokia Lumia

Nie było to dla nikogo niespodzianką, że podczas konferencji 10 września Apple zaprezentuje nowego iPhone'a. Model iPhone 5C przypomina jednak nieco telefony z rodziny Nokia Lumia... i to te tańsze.

To oczywiście jednak tylko pierwsze wrażenie, i to oparte na zewnętrznym wyglądzie nowego urządzenia Apple. Co iPhone 5C kryje w środku?

Inżynierowie Apple postanowili włożyć starego dobrego iPhone 5 do zupełnie nowej obudowy. Nowej, oczywiście, jak na applowskie standardy. Całość podzespołów ma się znaleźć w kolorowej, jednoczęściowej "mydelniczce" z poliwęglanu. Podobne rozwiązania stosuje od paru lat Nokia, z sukcesem zamykając w tego typu obudowie tańsze modele Lumii. Mniejsza jednak o to. Poliwęglan naprawdę dobrze radzi sobie w testach zderzeniowych...  no i jest tańszy niż Gorilla Glass, oraz metalowe ramki.

Dla tych, którym jeszcze mało kolorów (5 podstawowych) i zabezpieczeń, Apple przygotowało specjalnie zaprojektowane silikonowe pokrowce na iPhone 5C.

fot. AP

Zobacz wideo

W środku telefonu znajdziemy procesor A6, 4 calowy wyświetlacz Retina i ten sam co w starej "piątce" 8 megapikselowy aparat fotograficzny.

Nowy-stary iPhone 5C ma kosztować już nawet 99 dolarów (w wersji z 16 GB wewnętrznej pamięci i dwuletnią umową abonamentową). Pojemniejsza, 32 GB wersja to już wydatek nawet 199 dolarów z dwuletnim kontraktem.

Największą niespodzianką dotyczącą iPhone 5C jest chyba jednak fakt, że plotki na jego temat potwierdziły się w niemal 100%.

Więcej o: