Od dziś zupełnie nowe taryfy T-Mobile. Tylko trzy, bo ma być bardzo jasno i przejrzyście

Od dziś T-Mobile wprowadza nowe taryfy. Ale to nie tylko inne cyfry poustawiane w nowy sposób. Firma postanowiła uprościć swoją ofertę i wszystko co oferuje zamknąć w zaledwie trzech taryfach.

Taka rewolucja to inicjatywa nowego dyrektora Departamentu Marketingu Usług Postpaid Wojciecha Pronobisa, który wcześniej był szefem marketingu Prudentiala, PZU i Orange. Od kilku tygodni pracuje dla T-Mobile i jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobił było uproszczenie oferty firmy. W skrócie - teraz są tylko trzy taryfy: Basic, Comfort i Premium. Odpowiednio 39,99 zł, 59,99 zł i 79,99 zł. Szczegóły widać w tabeli:

fot. T-Mobile

Postanowiliśmy sprawdzić, czy zgodnie z zapewnieniami T-Mobile'a oferta faktycznie jest konkurencyjna wobec tego, co mają u siebie pozostali operatorzy.

Dla uposzczenia postanowiliśmy opisać wyłącznie najtańsze i najdroższe opcje, i to je porównać z konkurencją, gdyż wszystkie pozostałe można łatwo dostosować do swoich potrzeb.

Przykładowo, dla oszczędnych dysponujących własnym telefonem, T-Mobile przewidziało pakiet BASIC, w którym otrzymamy 400 darmowych minut na wszystkie połączenia. Dodatkowo, za dopłatą 10zł miesięcznie, będziemy mogli wysyłać nielimitowane SMSy i MMSy do wszystkich sieci za 29,99zł łącznie. W tej samej cenie Plus GSM może zaoferować pakiet "Gadasz", który daje nam 120 darmowych minut do wszystkich sieci, wymiennych 1:1 na SMSy i MMSy. Dodatkowo minuta rozmowy poza abonamentem będzie nas kosztowała 0,49zł.

Oferta Orange, "Smart Plan Halo", jest niemal identyczna z tą różnicą, że za 29,90zł otrzymamy darmowe SMSy wewnątrz sieci, choć każdy inny będzie kosztował nas 20 groszy.

Taka rewolujca to inicjatywa nowego dyrektora Departamentu Marketingu Usług Postpaid Wojciecha Pronobisa, który wcześniej był szefem marketingu Prudentiala, PZU i Orange. Od kilku tygodni pracuje dla T-Mobile i jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobił było uproszczenie oferty firmy. W skrócie - teraz są tylko trzy taryfy: Basic, Comfort i Premium. Odpowiednio 39,99 zł, 59,99 zł i 79,99 zł. Szczegóły widać w tabeli:Play okazuje się być najbardziej konkurencyjny i w swoich taryfach przewidział opcję bez telefonu za 29,90zł z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci, a za dopłatą 10zł również nielimitowane SMSy. Aby pakiet T-Mobile temu dorównał wymagałby dopłaty 20zł za opcję darmowych połączeń, a więc kosztowałby wtedy 49,99zł, czyli o 10zł miesięcznie więcej niż pakiet Play.

Z kolei dla osób, które dużo piszą i rozmawiają, a wolą płacić co miesiąc tę samą kwotę za telefon, T-Mobile oferuje opcję PREMIUM. W pakiecie bez telefonu możemy otrzymać nielimitowane rozmowy i SMSy za 39,99zł miesięcznie, a w wersji z telefonem ta kwota rośnie do 79,99zł. W Plus GSM analogiczna oferta, "Gadasz bez limitu - tylko SIM" kosztowałaby nas 89zł miesięcznie bez telefonu lub 109zł z telefonem za pakiet "Mam najlepszy smartfon bez limitu". Orange może nam zaoferować "Smart Plan Multi", który kosztowałby nas 129,90zł za miesiąc, z kolei Play ma w ofercie pakiet bez telefonu za 59,99zł, który, jest o 20zł droższy niż oferta T-Mobile.

Trzeba przyznać, że zdecydowanie największym atutem T-Mobile są teraz jasne i czytelne taryfy, które można łatwo dostosować do swoich potrzeb, uwzględniające również to, czy chcemy otrzymać telefon w pakiecie, czy też nie. Próżno szukać takich udogodnień w ofercie Orange i Plus GSM, które nadal pozostają niejasne, mało elastyczne i trudne do nawigowania. Na prezentacji T-Mobile przedstawiciele firmy przyznali, że upraszczając swoja ofertę sugerowali się mi.in. przejrzystością taryf, jakie oferuje Play. W tym wypadku jednak T-Mobile wygrywa elastycznością swojej oferty.

Więcej o: