Płacenie telefonem w Biedronce - przewodnik [KROK PO KROKU]

W Biedronce nadal nie można płacić za pomocą karty, ale niedawno dyskont wprowadził do swoich marketów możliwość płacenia za pomocą telefonu. W teorii jest to bardzo proste, ale czy na pewno? Postanowiliśmy to sprawdzić, krok po kroku.

Płatności mobilne to nowe i bardzo wygodne rozwiązanie - w dzisiejszych czasach nie zawsze mamy przy sobie portfel, jednak rzadko kiedy zdarzy nam się zapomnieć zabrać ze sobą telefon. Aby móc płacić komórką musimy przede wszystkim posiadać konto w jednym ze wspieranych banków. Obecnie są to jedynie bank Pekao, Alior Bank oraz Get In Bank. Co prawda to niewiele, ale zarząd Biedronki już zapowiada nadchodzącą współpracę z pozostałymi instytucjami finansowymi.

Najłatwiejszym sposobem skonfigurowania płatności mobilnych jest skorzystanie ze strony naszego banku. Wybieramy tam opcję, by aktywować tę usługę i krok po kroku jesteśmy przeprowadzani przez krótki proces konfiguracji. Najpierw bank wyśle nam SMSa, zawierającego link do odpowiedniej aplikacji. Po jej zainstalowaniu wystarczy wpisać wygenerowany przez nasz bank kod, który zsynchronizuje program na telefonie z naszym rachunkiem w banku i... gotowe!

W markecie musimy jedynie włączyć aplikację, wybrać opcję "Zapłać" i pokazać w kasie wygenerowany przez aplikację kod. To naprawdę wszystko!

Więcej o: