Samsung (jeszcze) nie porzuca Androida, ale eksperymentuje z Tizenem. Oto pierwsze rezultaty

Tizen, konkurencyjny wobec Androida system operacyjny wpierany przez Samsunga, pojawił się w nowym tablecie Systena. Czy to dowód na to, że koreański gigant mógłby zrezygnować z oprogramowania Google?

W Japonii pojawił się tablet Systena działający na systemie Tizen, który współtworzy Samsung. Urządzenie ma ekran o przekątnej 10 cali (full HD 1920x1200 pikseli), 2GB pamięci RAM, dwa aparaty, Wi-Fi, Bluetooth 3.0. Jest sterowane czterordzeniowym procesorem Cortex-A9 1,4Ghz.

 

Tablet jest prototypem jednak może być dowodem na to, że Tizen jest gotowy do tego, by zastąpić Androida, powszechnie używanego w sprzęcie Samsunga. Nie byłoby to jednak łatwe, bo Android ma jedną niepowtarzalną przewagę nad każdym zdobywającym dopiero rynek systemem: olbrzymią bazę oprogramowania. Tymczasem pod adresem Tizenstore.com wciąż widnieje napis "Coming soon". Na stronach dla deweloperów znajdziemy zachętę do tworzenia aplikacji na ten system: konkurs, w którym można wygrać nawet 200 tys. dol. za aplikację.

Fot. Tizenstore.com

Samsung jak widać cały czas rozwija własną wersję systemu opartego - jak Android - na Linuksie. Czy jest jednak możliwe, że któraś z najbliższych wersji smartfona z serii Galaxy będzie działać na Tizenie? Czekamy na wasze opinie.

[ via  engadget.com ]

Więcej o: