Ma na imię Jolla i jest z Finlandii. Następca Nokii N9 trafia do sprzedaży

27 listopada w Finlandii rozpocznie się sprzedaż smartfona Jolla zaprezentowanego w maju.  Potrafi obsługiwać aplikacje z dwóch systemów operacyjnych. Przez wielu jest określany następcą Nokii N9.

W Finlandii niebawem ruszy sprzedaż smarfona Jolla , stworzonego przez firmę współtworzoną przez wielu byłych pracowników Nokii. Konkurenci niegdysiejszego hegemona postanowili stworzyć smartfon odróżniający się od rynku: jego działanie będzie kontrolować system Sailfish OS (oparty na dystrybucji Linuxa Mer). Jest powiązany z MeeGo i będzie obsługiwać zarówno aplikacje natywne jak i Androidowe .

 

Smartfon będzie też używał Yandex Android Store i map Nokia HERE.

Specyfikacja wygląda następująco: ekran IPS o przekątnej 4,5 cala, 16GB miejsca na dane, 1GB pamięci RAM, aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z lampą LED, dwumegapikselowy aparat z przodu. Urządzenie ma też układ LTE.

Jolla, przez wielu określana następcą Nokii N9, która działała na systemie MeeGo, kosztuje 399 euro. Jest dostępna w przedsprzedaży u fińskiego operatora DNA. W tej chwili producent postanowił ograniczyć podaż  - na rynek trafi w pierwszej partii zaledwie 450 szt., docelowo 50 tys. szt.

 
Więcej o: