Zastanawiasz się nad wyborem nowego smartfonu? Ten serwis może pomóc

Jak z głową wybrać nowe urządzenie? Krótka wizyta w sklepie albo u operatora może nie wystarczać. Najlepiej byłoby spędzić kilka dni z nowym sprzętem, może nawet mieć jeszcze inny model do porównania. Teraz jest to możliwe dzięki serwisowi Weź na próbę.

Weznaprobe.pl to wypożyczalnia sprzętu, zajmująca się przede wszystkim urządzeniami mobilnymi - smartfonami i tabletami - choć można tam znaleźć także np. konsolę do gier. Wypożyczać można na kilka dni, a cena różni się w zależności od modelu. Topowe sprzęty (np. iPhone 5 albo Lumia 920) są droższe niż smartfony ze średniej półki. Do ceny za wypożyczenie doliczyć trzeba zwrotną kaucję. Ta z kolei może być już dość wysoka - np. kaucja za wymienione wyżej urządzenia wynosi ponad 1500 zł. Jak tłumaczył nam Maciej Trojanowski z serwisu Weź na próbę:

Musieliśmy zastosować narzędzie, które pozwoli na ograniczenie potencjalnych nadużyć i przywłaszczeń urządzeń.

Serwis działa już od roku. Jakie urządzenia w tym czasie były najpopularniejsze wśród użytkowników?

Konsumenci najczęściej wypożyczali na kilkudniowe testy: najcieńszego (jak do tej pory) smartfona Alcatel Idol Ultra, smartfona ze średniej półki cenowej o dobrych parametrach hardware'owych LG L7 i wyższy model L9, sporym zainteresowaniem cieszą sie oczywiście flagowe modele Samsunga i Apple czyli S4 i iP5 i tablet iPad mini. W ostatnich tygodniach pojawiają sie zapytania o model Note 3 oraz biznesowy smartfon Blackberry Q10.

Sprzęt można wypożyczać na terenie całej Polski. Minimalny okres na który można zamówić urządzenia to dwa dni. Maciej Trojanowski zaznacza, że to najczęściej wybierana opcja wypożyczenia sprzętu. Ale zdarzają się i dłuższe:

Klienci indywidualni wypożyczają sprzęt średnio na kilka dni (2-3). Obsługiwaliśmy zlecenia na okres 2-3 tygodni w sytuacji, gdy potrzebny był zastępczy telefon (smartfon właściciela trafił do reklamacji na 7-14 dni lub nagle uległ poważnemu uszkodzeniu). Jeden z klientów już zarezerwował sprzęt ponieważ wyjeżdża na karnawał do Rio i wypożyczy na miesiąc poręczny tablet iPad mini aby wgrać e-booki i nie wozić książek.

Pomysł wydaje się świetny. Jak na razie baza urządzeń które można wypożyczać nie jest pełna. Znajdziemy w niej albo topowe urządzenia sprzed roku albo obecne modele ze średniej półki.

Co sądzicie o takiej wypożyczalni? Będziecie korzystać?

Więcej o: