Microsoft w świątecznym humorze: 20GB na Skydrive dla użytkowników Windows Phone. Ale...

Microsoft postanowił rozpieścić użytkowników Windows Phone - rozdaje im darmowe gigabajty na wirtualnym dysku SkyDrive. Niestety w ofercie są dwa haczyki.

SkyDrive to wirtualny dysk, z którego można korzystać za darmo. Przestrzeń udostępniona nam w chmurze jest jednak ograniczona - na dane mamy 7GB. Na SkyDrive można przechowywać zdjęcia, filmy, udostępniać dokumenty Office.

Okazało się jednak, że wraz z końcem roku Microsoft postanowił zadbać o swoich klientów. Użytkownicy Windows Phone mogą korzystać z przestrzeni wynoszącej aż 20GB.

To dużo, choć dla porównania warto wspomnieć, że kupując najnowsze tablety giganta z Redmond Surface 2 lub Surface Pro 2 otrzymamy.... 200 GB na Skydrive.

W ofercie twórcy Windows są jednak haczyki... Po pierwsze konto jest darmowe tylko przez rok. Po drugie aby je otrzymać trzeba... czekać na e-mail z odpowiednim powiadomieniem. Trzeba też pamiętać o tym, że oferta Microsoftu jest ważna do 31 stycznia przyszłego roku - po tym terminie nie będzie można aktywować darmowych gigabajtów.

 

A jak prezentuje się SkyDrive na tle innych wirtualnych dysków? Dowiedz się z naszego porównania.

Więcej o: