Poczta Polska zaczyna dostrzegać możliwości smartfonów

Poczta Polska wprowadza usługi i procedury wykorzystujące nowoczesne urządzenia mobilne. Jeszcze nie wszystko działa, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Pod koniec grudnia Poczta Polska wprowadziła nowe usługi wykorzystujące Internet i urządzenia przenośne, a dzisiaj ogłosiła plany kolejnych.

Przede wszystkim dostępny jest już dla wszystkich elektroniczny monitoring paczek przez Internet. Możemy także śledzić naszą przesyłkę i stan realizacji usługi oraz zamówić kuriera dzięki bezpłatnej aplikacji Envelo, dostępnej na iOS i Androida. Niestety aktualnie otrzymujemy różną funkcjonalność w zależności od tego jakiej platformy używamy. Wersja na iPhone'y pozwala jedynie zamówić kuriera i odnaleźć najbliższy punkt pocztowy. Spodziewamy się jednak, że najbliższe aktualizacje rozszerzą funkcjonalność Envelo.

fot. AppStore/Google Play

Dodatkowo Poczta Polska oferuje możliwość internetowego odprawienia przesyłki za pomocą strony e-Nadawca . Pozwala to zminimalizować czas potrzebny do nadania paczki w oddziale poczty, choć korzyści dla przeciętnego klienta nie koniecznie muszą być odczuwalne.

Wraz z początkiem nowego roku będziemy także mogli wykupić u listonosza polisę ubezpieczeniową w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych. Listonosz za pomocą smartfonu będzie mógł wyliczyć nam projektowaną składkę i  sprawnie zawrzeć z nami umowę.

Więcej o: