MWC 2014: Oto najnowsze zegarki Samsunga, czyli trzy razy Gear [SPRAWDZAMY]

W nocy Samsung zaprezentował swoje nowe trzy zegarki z serii Gear. My byliśmy na miejscu w Barcelonie, by naocznie przekonać się, czy w końcu Samsung trafił w dziesiątkę.

W niedzielę, jak już informowaliśmy, Samsung przekazał oficjalnie specyfikację i zdjęcia swoich zegarków. Koreańczycy zrezygnowali z sygnowania ich marką Galaxy, zobaczyliśmy dwa podobne do siebie modele: Gear 2 i Gear 2 Neo (określany jako "lżejszy").

Z poniedziałkowej konferencji dowiedzieliśmy się, że zegarki wpisują się w ogólną koncepcję - podobnie jak smarfon mają mieć "olśniewający wygląd", być przydatne "w każdej sytuacji" i pomagać "pozostać w formie". Mają być też proste w obsłudze, stąd cała gama udoskonaleń. Samsung przyznał podczas prezentacji zupełnie wprost, że pierwsza wersja urządzenia była daleka od doskonałości.

Gear ma ulepszoną konstrukcję. Sporym udogodnieniem jest wmontowanie w obudowę Gear 2 i Gear 2 przycisku "Home". Pozwala on w szybki sposób wrócić do ekranu głównego. Aparat i anteny, które do tej pory były wmontowane w pasek, znalazły się wewnątrz metolowej koperty. Dzięki temu Samsung mógł zaoferować konsumentom większą gamę kolorystyczną produktów.

Konferencja Samsung MWC 2014Konferencja Samsung MWC 2014 Fot. Samsung Fot. Samsung

Zegarki Gear wciąż są bardziej dopełnieniem smartfona niż autonomicznym urządzeniem. W odróżnieniu od poprzednika mają być jednak kompatybilne z aż 20 telefonami z rodziny Galaxy.

Skala zastosowań zegarków Samsunga wydaje się całkiem spora. Oprócz systemu powiadomień (o nadchodzącym połączeniu, wiadomości, spotkaniu lub alarmie) zegarki mogą też pełnić inne funkcje. Mogą być odtwarzaczem plików mp3 (na dane jest aż 4GB). Pomogą utrzymać formę dzięki danym z miernika tętna i krokomierza i specjalnym aplikacjom: S Health i Fitness Manager. Druga z nich ma ułatwić nie tylko treningi, pomoże też zaplanować dietę.

Zobacz wideo

Zegarki mogą być też wykorzystywane w innych codziennych sytuacjach. Umieszczono w nich moduł podczerwieni - można więc za ich pomocą sterować telewizorem czy sprzętem muzycznym. Model Gear 2 wyposażono też w aparat fotograficzny z autofocusem (można nim wykonywać zdjęcia 1920x1080p i nagrywać w formacie 720p).

Koreańczykom udało się też znacznie wydłużyć czas pracy na jednym naładowaniu. Obecnie mają działąć aż 3 dni (przy intensywnym użytkowaniu), wcześniej był to jeden dzień. Jeśli z zegarka nie będziemy korzystać zbyt intensywnie będzie działał nawet sześć dni. Przy wadze zaledwie 27 gram to spore osiągnięcie.

Gear Fit czyli totalne zaskoczenie. Pierwszy inteligentny gadżet z wygiętym ekranem

Konferencja Samsung MWC 2014Konferencja Samsung MWC 2014 Fot. Samsung Fot. Samsung

Prawdziwą wisienką na torcie jest zegarek, o którym w niedzielę Samsung nie wspominał. Model o nazwie Gear Fit jest pierwszym inteligentnym gadżetem z wygiętym ekranem Curved Super AMOLED. Ma on przekątną 1,84 cala i rozdzielczość 432x128 pikseli.

Zobacz wideo

Zegarki Gear, podobnie jak Galaxy S5, mają certyfikat IP67, co oznacza że są odporne na pył i wodę. Trafią do sprzedaży w 150 krajach już 11 kwietnia.

Następcy Galaxy Gear wydają się znacznie bardziej dopracowani i to zarówno jeśli chodzi o konstrukcję jak i funkcjonalność. Samsung pozbył się największej zmory czyli szybko wyczerpującej się baterii. Zrezygnował też z prowizorycznych rozwiązań takich jak aparat wbudowany w pasek. Nieco zdziwiło nas, że ani słowem nie wspomniano o funkcji S Voice, która była dość mocno krytykowana w przypadku pierwszej wersji zegarka.

Zobacz więcej nowości z MWC 2014 relacjonowanych przez naszą redakcję prosto z Barcelony.

Więcej o: